eReport.sk
Musí sa to zmeniť
Francúzsky prezident Emmanuel Macron. Zdroj: tasr/ap

Macron na COP27: Čína a USA musia tiež niesť svoj diel zodpovednosti!


Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzval v pondelok Spojené štáty, Čínu a ďalšie neeurópske rozvinuté krajiny, aby sa aj ony zapojili do pomoci chudobnejším štátom v boji proti klimatickej zmene. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Strava Masajov z Kene je z pohľadu rozvinutého sveta jednostranná a chudobná. Archívna snímka.
  2. Joe ide narovnávať vzťahy
  3. Zelenskyj žiada ďalšie zbrane
  4. Čína dôrazne vyzvala Ukrajinu a Rusko
  5. Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie.

Potrebujeme, aby Spojené štáty a Čína ešte viac obmedzili produkovanie emisií a navýšili finančnú pomoc,“ uviedol Macron počas klimatického summitu COP27 v Egypte. Dodal, že ako jediní platia Európania.“ Podľa Macrona musia svoj diel zodpovednosti niesť aj bohaté neeurópske krajiny.

Viac pre chudobných

Agentúra AFP pripomína, že zvýšenie finančnej podpory pre chudobnejšie krajiny, ktoré sú najviac zasiahnuté dôsledkami zmeny klímy, je na summite COP27 jednou z hlavných tém. Predstavitelia rozvojových krajín však dosiahli, aby delegáti pripísali na agendu stretnutia aj bod o kontroverznom odškodnení za vzniknuté straty súvisiace s klimatickou zmenou.

V poradí 27. Konferencia zmluvných strán (COP) Rámcového dohovoru OSN o zmene klímy (UNFCCC) potrvá v Šarm aš-Šajchu do 18. novembra. Popri rokovaniach sa v pondelok a utorok uskutoční summit viac ako 120 svetových lídrov. Konferencia zahŕňa aj tematické dni venované financiám, dekarbonizácii, vode, poľnohospodárstvu či energetike.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Macron na COP27: Čína a USA musia tiež niesť svoj diel zodpovednosti!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne