eReport.sk
Jozef Banáš, Milan Kňažko Zdroj: Markíza

Banáš: Súhlasím s Ficovou zahraničnou politikou. Všetky veľké konflikty začal Západ na čele s USA


Banáš súhlasí s Ficom v tom, že Slovensko musí spolupracovať so všetkými, ak je to pre krajinu výhodné a nie len so Západom. Všetky svetové vojny podľa neho začal Západ a lídrom tohto sveta sú USA.

Vládna koalícia sa rozhodla bojkotovať televíziu Markíza a jej politickú diskusnú reláciu Na telo. Televízia z tohto dôvodu ostatnú nedeľnú diskusiu rozdelila na dve časti. V prvej bol hosťom predseda opozičného KDH Milan Majerský. V druhej časti relácie sa stretli bývalí politici Jozef Banáš a Milan Kňažko. Témou ich debaty boli prezidentské voľby a ich výsledky.

Nezvládnutá prehra

Niektoré volebné tímy prezidentských kandidátov sa podľa Kňažka nesprávali fér. „Napríklad pri strašení, že naši vojaci pôjdu na Ukrajinu, ale niekto tomu zabráni. To je absurdné. Nikto sa nikam nechystá, nikto nikoho nikam neposiela. Vytvorili ohrozenie a ponúkli falošnú záchranu. Korčok niekoľkokrát vyhlásil, že našich vojakov do žiadnej vojny nepošle. A keď povedal, že im to nezabudne, mal na mysli práve toto, že ľudia boli takýmto spôsobom podvádzaný,“ uviedol v súvislosti s otázkou o priebehu volieb Kňažko.

Podľa Banáša Ivan Korčok prehru vo voľbách nezvládol. „Veľkosť politika sa určuje aj podľa toho, ako zvládne prehru. On to nezvládol. Pokiaľ ide o tvrdenia, že by bol vojnový prezident, tak Pellegriniho štáb len zosumarizoval Korčokove vyjadrenia. On neodsúdil žiadny vojnový konflikt. Nehovorím len o Ukrajine, ale o Iraku, Lýbii, Sýrii, Gaze. Z toho vyšlo, že on by bol ten, ktorý by posunul Slovensko bližšie k vojnovému stavu. A to, že hrozý konflikt, nie je výmysel. Sú tu vyhlásenia zástupcov EÚ, Poľska, Česka, pobaltských štátov,“ upozornil v debate.

Problémový Západ

Moderátor v reakcii na Kňažkove vyjadrenia neskôr pripomenul, že podľa prieskumov väčšina Slovákov nepodporuje dodávanie zbraní Ukrajine. Podľa Kňažka ide o dôsledky ruskej propagandy a neodôvodneného strašenia politikmi. Medzi také zaradil aj posledné vyjadrenie premiéra Roberta Fica, že za zvolenie Pellegriniho nás potrestá Západ. „Ja som Západ a myslel som si, že Slovensko je súčasťou Západu tiež. Toto sú vyjadrenie, ktoré podnecujú chaos a dezinformácie. A prečo tu vôbec dnes sedíme my? Tu by mali sedieť politici. Čo si to dovoľujú, čo si myslia, že kde sú, že toto je Východ? To je chrapúňstvo a bezočivosť,“ skonštatoval Kňažko.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Gyorgi Gyimesi
  2. Peter Pellegrini

Naopak podľa Banáša je Slovensko tam, kde je. „Ak potrebujeme suroviny od Rusov, technológie zo Západu, tak ja sa nebudem radiť na Západ. A Západ tvorí len štvrtinu krajín celého sveta. Potom je tu zvyšok krajín, ktoré majú iné hodnoty. Ja v tomto súhlasím s Ficom, že my musíme spolupracovať so všetkými, ak je to pre nás výhodné. A nie len so Západom. Okrem toho všetky svetové vojny začal Západ a líder tohto sveta USA začali najviac konfliktov a zvrhli najviac vlád na celom svete,“ upozornil.

Zdroj: YouTube – TV Markíza

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Banáš: Súhlasím s Ficovou zahraničnou politikou. Všetky veľké konflikty začal Západ na čele s USA

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: