eReport.sk
Peter Pellegrini, foto: eReport

Peter Pellegrini sa vyjadril jasne k situácii na Blízkom východe. Treba hľadať mierové riešenia!


Nový slovenský prezident, ktorý bude uvedený do úradu už o niekoľko týždňov, už dnes jasne naznačuje, akým smerom sa budú uberať jeho aktivity a postoje v zahraničnej politike. Jeho prioritou je a bude to, aby sa vždy a za každých okolností hľadali mierové riešenia. Či už ide o dianie na Ukrajine, na Blízkom východe, alebo aj inde vo svete.

Peter Pellegrini sa vyjadril jasne

Peter Pellegrini vyjadril jasne svoj názor. Podľa neho, prioritou každého politika musí byť, hľadať mierové riešenia.

Prostredníctvom sociálnej siete sa vyjadril k situácii na Blízkom východe. „Som hlboko znepokojený eskaláciou napätia na Blízkom východe. Verím, že medzinárodné spoločenstvo nájde diplomatické prostriedky ako situáciu upokojiť, aby sa predišlo stratám na ľudských životoch.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda nórskej vlády Jonas Gahr Störe.
  2. Libanon obviňuje Izrael!

Hľadanie mierových riešení je výzvou pre politikov na celom svete. Zintenzívnime rokovania a nájdime diplomatické cesty ako ukončiť vojny, ktoré spôsobujú ľudské tragédie v rôznych oblastiach sveta,“ napísal budúci prezident SR.

Na Blízkom východe vyeskalovalo v posledných hodinách ďalšie násilie. Po vojne v medzi Izraelom a Palestínčanmi sa do konfliktu zapojil už aj Irán. Ten tvrdí, že jeho aktivity sú prirodzenou odvetou na útok v Damašku. Irán začal v sobotu 13.4. otvorene útočiť Izrael.  

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Peter Pellegrini sa vyjadril jasne k situácii na Blízkom východe. Treba hľadať mierové riešenia!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne