eReport.sk
Známa advokátka Adriana Krajníková zažila s policajtami v Košiciach niečo, o čom sa jej ani nesnívalo, a za čo ide tvrdo po mužoch "zákona", ktorí ju násilne predviedli na základe vymysleného dôvodu. Zdroj: FB / Adriana Krajníková

Advokátka Krajníková natvrdo: Polícia sa správa ako mafia, ktorá podvádza a klame prvú ligu!

Čo sa to len na tom našom malom Slovensku deje? Polícii partia okolo Igora Matoviča rozviazala ruky a tak jej dala de facto možnosť konať si čo sa jej len zapáči. Túto skutočnosť už kritizovali mnohí, najmä opoziční politici, lenže, a to je na tom to najsmutnejšie, objavujú sa prípady, kedy si policajti robia čo chcú aj s bežnými ľuďmi.

Na odvlečenie im stačí vymyslieť si dôvod

Naposledy na „rozviazané ruky“ polície doplatila známa advokátka a právnička Adriana Krajníková, ktorú zbalili policajti v Košiciach iba za to, že sa vraj podobá na hľadanú osobu!!! A to bez toho aby si zákonne overili jej totožnosť v občianskom preukaze. Kauza Krajníková vz polícia má však pokračovanie. Ako píše právnička v statuse, polícia Slovenskej republiky sa činí a zastrašuje ju. „V hre je zodpovednosť policajtov za NEZÁKONNÉ a násilné odvlečenie ma na policajný útvar, z dôvodu odopretia uposlúchnuť NEZÁKONNÚ výzvu, na preukázanie totožnosti pre VYFABULOVANÝ (vymyslený) dôvod mojej podoby s osobou v pátraní, ktorú kontrolujúci policajti ale nepoznali!“ napísala v úvode statusu Krajníková, podľa ktorej je v hre aj celá spoločnosť.

Zdroj: FB / Rudolf Huliak

Ak im tento NEZÁKONNÝ gestapácky postup PREJDE na ADVOKÁTOVI, ako osobe znalej práva, celá spoločnosť má problém. Bude to precedens pre ZATVÁRANIE kohokoľvek za čohokoľvek. Bude stačiť vymyslieť dôvod pre výzvu alebo predvolanie, a ak tomu oprávnene nevyhoviete, ODVLEČÚ VÁS. Ak im tento NEZÁKONNÝ gestapácky postup NEPREJDE, bude to prvá lastovička pre nastolenie poriadku. To, čo sa mi stalo, táto dnes už trestno-právna vec, je náš spoločný záujem. Či do budúcna bude platiť zákon, alebo svojvôľa gestapa,“ skonštatovala v závere statusu Adriana Krajníková, ktorá sa o celej záležitosti viac rozpísala na stránke zalobyvocistatu.sk. A veruže čítanie to je viac ako zaujímavé.

Na strane polície stal bezprecedentný prešľap

„Polícia Slovenskej republiky, teda určití policajti, ktorí zneužívajú príslušnosť k nej, majú strach zo zodpovednosti za bezprecedentný záťah, ktorý urobili voči mne dňa 26.8.2023, a ktoré zločiny potom prekryli tlačovou správou zo dňa 28.8.2023. V hre je však viac než len oni. Žiadna udalosť na mojej strane, ku ktorej by som mala podať svedectvo, sa nestala, ale stali sa TRESTNÉ ČINY POLICAJTOV, a o týchto podám SVEDECTVO PRED PROKURÁTOROM. Slovensko má problém, poškodené ústavné zriadenie, v ktorom nefungujú štátne orgány podľa práva, ale podľa mafiánskych praktík,“ konštatuje nekompromisne Krajníková, ktorá sa vrátila k svojmu škandalóznemu zadržaniu. Podľa nej aj lustrácia jej údajov bola v rozpore so zákonom, pretože dôvod na preukázanie jej totožnosti pre „podobu s hľadanou osobou“ nebol od počiatku, čo kontrolujúci policajt(i) objektívne vedel(i), keďže osobu v pátraní, na ktorú sa mala podobať, nepoznali.

Na strane polície sa stal závažný a bezprecedentný prešľap, v ktorom došlo k spáchaniu viacerých trestných činov viacerých policajtov.

Adriana Krajníková, advokátka

„To ani pri prvej výzve, ani o pol hodinu pri druhej výzve, a nepoznali ju ani počas celého násilného držania a „vyťažovania“ ma na policajnom tvare. Pretože konkrétna (!) hľadaná osoba, na ktorú sa „podobám“, čo je podmienkou predmetnej výzvy policajta na preukázanie totožnosti kontrolovanej osoby, neexistovala! Išlo o vymyslený dôvod zistenia mojich osobných údajov, aj za cenu násilného odvlečenia a obmedzenia na osobnej slobode, kde po ich zistení, išlo ďalej o cielenú šikanu mojej osoby,“ dodáva skúsená právnička, podľa ktorej keďže sa na strane polície stal závažný a bezprecedentný prešľap, v ktorom došlo k spáchaniu viacerých trestných činov viacerých policajtov, mala polícia záujem to zakryť. A tak spáchala ďalšie trestné činy. Nerátala totiž s tým, že Krajníková má zvukovú nahrávku z policajného útvaru o tom, čo sa tam dialo.

Čo to preboha ste za podlí ľudia?!

„Polícia sa správa ako mafia, ktorá podvádza a klame prvú ligu, a keďže klame a podvádza, kopí jednu chybu za chybou,“ prízvukuje Krajníková, ktorej 5. septembra volal policajt Homola a žiadal ju, aby prišla na tú istú políciu, kde bola pred 12 dňami šikanovaná, ponižovaná a „ohrozená psychopatmi v uniformách na svojej bezpečnosti“, kde ju chcel vypočuť ako svedka k neurčitej udalosti. Z hľadiska práva znova nešlo o zákonný postup, ale o svojvôľu, ktorá je nepochybne pracovným nástrojom policajtov. Tento policajt neoznačil zákonným spôsobom „udalosť“, ku ktorej ma chce vypočuť, teda neoznačil právnu kvalifikáciu priestupku, ku ktorému by som mala podať svedeckú výpoveď. Znova iba direktívne a svojvoľne predostrel to, čo chcel, aby som vykonala tak, ako on chcel.Ide o pokračovanie snahy policajtov Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach na prekrytie ich zločinov, ktoré sa stali dňa 26.8. a 28.8.2023,“ prízvukuje Adriana Krajníková.

Nie je vám všetkým zo seba zle, ak viete, čo ste spáchali, a chcete to poprieť a ešte aj otočiť…? Čo to preboha ste za podlí ľudia?!

Adriana Krajníková, advokátka

Skúsená advokátka ďalej dáva na vedomie Polícii SR, že vybavovať sa budú trestné činy zneužívania právomoci policajtov, vrátane aj predstierania ňou spáchaného priestupku, či ako to nazval Homola „udalosti“. „Jedinou „udalosťou“ ktorá tu je, sú zadokumentované trestné činy policajtov Krajského riaditeľstva v Košiciach. A vyzývam túto políciu, aby sa zdržala šikanovania mojej osoby, predvolávania ma na úkony pre zjavne predstierané dôvody. Strážmajster Homola sa teda chcel normálne (!) dohodnúť o výsluchu o „udalosti“, ktorá neexistuje, a zakryť tým udalosť, ktorá sa stala – trestné činy policajtov. Nie je vám všetkým zo seba zle, ak viete, čo ste spáchali, a chcete to poprieť a ešte aj otočiť…? Čo to preboha ste za podlí ľudia?!“ pokladá nepríjemné otázky Krajníková, ktorá radí policajtom, ktorí tu zneužívajú právomoc, a vedia to, aby to ďalej na ňu, a teraz už aj na verejnosť, a orgány činné v trestnom konaní (ktoré sa budú zaoberať ich skutkami) neskúšali.

Je nehorázne, ako sa správa polícia

„Žiaden priestupok, ani záhadná „udalosť“, na mojej strane sa nestali, stali sa vaše zločiny. A vy to všetci viete. Preto konáte, ako konáte…“ konštatuje skúsená právnička, podľa ktorej ide o ďalší komplot Polície SR, rovnaký ako 26.8. a 28.8.2023. „Komplot policajtov konajúcich ako zločinecká skupina. Ako mafia prenasledujúca vybrané osoby podľa vlastných kritérií a pravidiel. Je nehorázne, ako sa správa polícia, a akých ľudí drží vo svojich radoch. Štát prestal plniť svoju funkciu a jeho rozklad sa už iba prehlbuje,“ nedáva si advokátka servítku pred ústa. V hre je podľa Krajníkovej zodpovednosť policajtov za NEZÁKONNÉ a násilné odvlečenie jej osoby na policajný útvar z dôvodu odopretia uposlúchnuť NEZÁKONNÚ výzvu, na preukázanie totožnosti pre VYFABULOVANÝ (vymyslený) dôvod jej podoby s osobou v pátraní, ktorú kontrolujúci policajti ale nepoznali!

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hamran je bez práce
  2. Pellegriniho Lengvarského koniec neprekvapil

V hre je podľa Adriany Krajníkovej aj celá spoločnosť. „Ak im tento NEZÁKONNÝ gestapácky postup prejde na advokátovi, ako osobe znalej práva, celá spoločnosť má problém. Bude to precedens pre ZATVÁRANIE kohokoľvek za čokoľvek. Bude stačiť vymyslieť si dôvod pre výzvu alebo predvolanie, a ak tomu oprávnene nevyhoviete, ODVLEČÚ VÁS. Ak im tento NEZÁKONNÝ gestapácky postup NEPREJDE, bude to prvá lastovička pre nastolenie poriadku. To, čo sa mi stalo, táto dnes už trestno-právna vec, je náš spoločný záujem. Či do budúcna bude platiť zákon, alebo svojvôľa gestapa,“ skonštatovala na samý záver právnička Adriana Krajníková.  

Zdroj: FB / Adriana Krajníková


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Advokátka Krajníková natvrdo: Polícia sa správa ako mafia, ktorá podvádza a klame prvú ligu!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php