eReport.sk
Eduard Heger (OĽaNO). Foto: fb/podpredseda.vlady

Heger reagoval na aktivistov bez rúšok v potravinách. Grázli a vyvrheli!

Vyzerá to tak, že premiér Eduard Heger má plné zuby „antirúškarov“, ktorí sa v ostatnom čase pohybujú po supermarketoch, aby si nakúpili bez prekrytých horných dýchacích ciest. Nedávno sa odohrali dva takéto incidenty v Prievidzi.

Organizovaná skupina ľudí sa pred pár dňami pokúšala nakúpiť v jednom z prievidzských obchodov s potravinami. „Práve teraz sa nachádzame v Prievidzi. Ako vidíte sami, je tu zastavená činnosť, nikto nás nechce obslúžiť. Sú zablokované všetky pokladne. Už tu takto stojíme dve hodiny,“ hovorí na videu žena, ktorá si situáciu zaznamenávala na mobil. Dôvodom, prečo ich odmietli obslúžiť bolo, že nemali nasadené respirátory. Po niekoľkých hodinách aktivisti z predajne odišli. Medzi tým však dorazila aj polícia.

Aktivisti si chceli v potravinách nakúpiť bez prekrytých horných dýchacích ciest. – Foto: mojevideo.sk

Na druhý deň sa v Prievidzi opakoval podobný incident. Tento raz sa však protestovalo aj pred predajňou potravín. Polícia nasadila aj psovodov, neďaleko boli pripravení kukláči. „Je to problém,“ uznal v diskusnej relácii TA3 V politike premiér Eduard Heger. „Máme tu istú hlučnú skupinu, ktorá sa snaží vyslovene bojkotovať tieto veci a navádzať takúto atmosféru. Tej podľa mňa musí byť jasne ukázané, že zákon platí pre všetkých,“ tvrdí predseda vlády.

Heger tvrdí, že treba začať uplatňovať zákon. – Foto: TA3

Stačí len uplatňovať zákon voči tým, ktorí ho porušujú. Nie je možné, aby sa ľudia báli v potravinách nakupovať, lebo tam prídu nejakí grázli, nejakí vyvrheli, ktorí nielenže nedodržiavajú opatrenia, ale začínajú konzumovať potraviny bez toho, aby za ne zaplatili,“ zdôraznil Heger, ktorý sa bude zaujímať, prečo polícia nezakročila razantnejšie. „Spolieham sa na nového policajného prezidenta, ktorý jasne povedal, že bude chrániť aj zdravotníkov a bude uplatňovať zákon,“ dodal.

Čítajte viac:

  1. minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO)
  2. Eduard Heger (OĽaNO) počas brífingu v Košiciach 3. novembra 2021.
  3. Logo kampane Vakcína je sloboda a symbol víťazstva v tvare písmena "V".


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger reagoval na aktivistov bez rúšok v potravinách. Grázli a vyvrheli!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti