eReport.sk
Katalin Novák, maďarská ministerka pre rodinu.
Katalin Novák, maďarská ministerka pre rodinu. twitter/katalinnovakmp

Taraba vyrukoval s krutým porovnaním: Čo robí Heger pre rodiny? Pozrite sa do Maďarska!

Nezaradený poslanec slovenského parlamentu Tomáš Taraba ani v pondelok na Sviatok všetkých svätých nezaháľal. Neúnavný kritik vlády Eduarda Hegera (a predtým kabinetu Igora Matoviča) si tentoraz posvietil na to, čo súčasná štvorkoalícia robí, či skôr nerobí v prospech podpory rodín na Slovensku. Tarabu “nakopli” slová Katalin Novák, ktorá je aktuálne maďarskou ministerkou pre rodinu.

Novák na sociálnej sieti zdieľala článok o tom, že v roku 2022 uvoľní maďarská vláda na podporu rodín v krajine v prepočte 9,7 milióna eur, čo predstavuje viac ako 6 percent hrubého domáceho produktu. Ministerka to uviedla v rozhovore pre noviny Magyar Nemzet.

Tarabovi pri tejto informácii nebolo viac treba, aby poslal výčitku Hegerovmu kabinetu. Zároveň pripomenul, že kým Maďarsko pred 10 rokmi patrilo medzi krajiny s najhoršou demografickou krivkou, tento negatívny trend už naši južní susedia otočili.

“V Maďarsku oznámili, že podpora rodinám od budúceho roku bude 10 mld EUR a vyše 6% HDP. Maďarsko pred 10 rokmi patrilo ešte medzi štáty s najhoršou demografiou. Tento trend už otočili a začínajú mať najvyššie prírastky. Hegerova ´prorodinná vláda´ ide budúci rok navýšiť prídavok na dieťa 0,38 EUR. Namiesto rodín kupujeme vojenskú techniku za 2 mld. Aká vláda také priority,” konštatoval Taraba na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/tomastaraba.sk

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Katalin Novák, maďarská ministerka pre rodinu.
  2. Minister životného prostredia Ján Budaj.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba vyrukoval s krutým porovnaním: Čo robí Heger pre rodiny? Pozrite sa do Maďarska!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti