eReport.sk
Erik Tomáš, foto: tasr

Tomáš volá po prijatí rodičovského bonusu. Krajniakov návrh však podľa neho diskriminuje dôchodcov

Rodičovský bonus podľa súčasného návrhu by znamenal krátenie budúcich dôchodkov. Vyhlásil to nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR a podpredseda strany Hlas-SD Erik Tomáš. Reagoval tak na pondelkovú tlačovú konferenciu ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina), počas ktorej minister vyzdvihol potrebu prijatia formy rodičovského bonusu, aby sa odstránila diskriminácia dôchodcov, ktorí vychovali deti.

Budú sa krátiť dôchodky?

„Minister Krajniak na pôvodnom návrhu rodičovského bonusu nič nezmenil a naďalej tají formu jeho financovania, ktoré by len za prvý rok fungovania spôsobilo sekeru v štátnych financiách vyše pol miliardy eur,“ poznamenal Tomáš. Z vyjadrení ministra sa však podľa Tomáša dá vyčítať, že spomínané prostriedky chce získať aj na úkor krátenia budúcich dôchodkov, a to znížením tzv. dôchodkovej hodnoty.

Opatrenie diskriminuje bezdetných

Ako dodal poslanec, opatrenie je podľa neho diskriminačné voči bezdetným rodičom, ako aj tým, ktorých deti sú zdravotne ťažko postihnuté alebo pracujú v zahraničí. „Za diskriminačné považujem aj to, že deti, ktoré odvedú časť odvodov svojim rodičom, dostanú v budúcnosti plnohodnotné dôchodky, akoby nič neodvádzali, a teda sa na ne poskladajú všetci vrátane bezdetných rodičov,“ dodal Tomáš. Poslanec kritizuje aj to, že Krajniak opakovane prezentuje rodičovský bonus bez politickej dohody v koalícii.

Bude vás zaujímať:

  1. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina)

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tomáš volá po prijatí rodičovského bonusu. Krajniakov návrh však podľa neho diskriminuje dôchodcov

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti