eReport.sk
Skvelá vizitka pre Žilinku
Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka vyzýva Slovákov, aby neboli k prejavom šikany u detí nevšímaví. Zdroj: tasr

Žilinka ostro Čaputovej: Kedy prestanete dehonestovať GP a justíciu?


Prezidentka Zuzana Čaputová minulý týždeň v rozhovore s Monikou Tódovou pre denník N, uviedla, že zvažuje podať návrh na začatie disciplinárneho konania voči generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi, kvôli jeho postupu v súvislosti s kauzou cintorín v Ladomírovej.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Juraj Zábojník, bezpečnostný analytik
 2. Prezidentkou Slovenska
 3. V Smere stojíme za Slovenskom
 4. Poplach v Kyjeve
 5. Nie je korupcia ako korupcia?
 6. Skutok sa nestal
 7. Dmitrij Medvedev na archívnej snímke z júna 2019.
 8. Čaputová si prevezme Schwarzkopfovu cenu
 9. Hviezda jasná
 10. Naozaj nezaujatá a nestranná?
 11. Ilustračné foto
 12. Je pravda na poslednom mieste?
 13. Sudca v predvolebnej kampani
 14. Ilustračné foto
 15. Bláznivý Apríl?
 16. Snímka z pochodu za odsúdenie nenávisti voči LGBTI komunite v Bratislave 14. októbra 2022.
 17. Vyštudovaná bábkoherečka objasňuje právo
 18. Čaputová sa postavila za Hamrana
 19. Marica Pirošíková, ldhoročná zástupkyňa SR pred ESĽP

Generálny prokurátor aj preto dnes zvolal tlačovú konferenciu, kde „zvozil,“ nielen prezidentku, ale i predsedu vlády a niektoré médiá. Čaputovej okrem iného pripomenul, že on bol v Kyjeve „bez nepriestrelnej vesty, prilby a médií.“ Stalo sa tak 12.marca 2020, „v čase, keď sa ústavní činitelia Slovenska báli vstúpiť na územie Ukrajiny.“ Žilinka tiež uviedol mnohé iné kroky GP.

Bez médií

Podotkol, že to, že o týchto krokoch médiá neinformujú, neznamená, že sa nestali a nedejú sa. Vypichol pomoc, ktorú ponúkol ukrajinskej GP s ubytovaním pre jej zamestnancov a ich rodiny, ktorí utiekli pred vojnou. Tá sa aj pretavila do praxe. Ako hovorí Maroš Žilinka: „Takmer nik o tom neinformoval.“ S generálnou prokuratúrou Ukrajiny taktiež podpísal Memorandum o spolupracovaní pri vyšetrovaní medzinárodných vojnových zločinov na území Ukrajiny.

„Niektorí politici ma spolu s médiami hlavného prúdu neustále obviňujú, že šírim hoaxy a podporujem ruskú propagandu. Ja nie som politik, ale prokurátor a nekonám ako politik, ale v súlade so zákonom.“

Maroš Žilinka, generálny prokurátor

Takisto podľa neho konal aj v prípade cintorínu v Ladomírovej. Kedy sa dozvedel z médií o poškodení hrobov padlých vojakov. „V statuse na sociálnej sieti, za ktorý som bol toľko pranierovaný, nie je ani jediná zmienka o ruskom veľvyslanectve, či veľvyslancovi. Povedal som len to, že tam došlo k pohoršujúcemu konaniu a objektívnym vyšetrovaním sa musí zistiť, či došlo alebo nedošlo k trestnému činu,“ hovorí Maroš Žilinka.

„Hoax je niečo vymyslené, niečo , čo nie je pravdivé. Odporúčam politikom pozrieť si obrázky toho, ako vyzeral cintorín v Ladomírovej v 2014 a v 2022 a potom, ako boli odstránené obrubníky.“

Maroš Žilinka, generálny prokurátor

Žilinka pripomenul, že samotný starosta sa priznal, že nemal na žiadne úpravy cintorínu povolenie od príslušného orgánu, t.j. ministerstva vnútra. (starosta oznámil, že tak učinil, aby sa mu lepšie kosilo.) „Vyprosujem si preto, aby mňa, alebo GP ktokoľvek obviňoval zo šírenia hoaxov, dezinformácií a toho, že som proruský. Vyzývam politikov, aby už konečne prestali zasahovať do činnosti generálnej prokuratúry, justície a orgánov činných v trestnom konaní.

Reagoval tak zároveň aj na výzvy politikov, „aby šiel vodič zo Zochovej do basy,“ a taktiež na vývu prezidentky, ktorá po vražde na Zámockej ulici, na sociálnu sieť napísala požiadavku, „aby justičné orgány začali konať.

Generálny prokurátor taktiež vyjadril svoj názor na predsedu vlády Eduarda Hegera a jeho cestu do Ladomírovej. „Myslím si, že má ako premiér, v tejto ťažkej dobe, asi tak milión iných vecí, ktorým by sa mal venovať.“

Zdroj: TK GP

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žilinka ostro Čaputovej: Kedy prestanete dehonestovať GP a justíciu?

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: