eReport.sk
Foto: tasr

Šokujúca spoveď bývalého poslanca. Tiež som bol kedysi antivaxer!


Tretia vlna pandémie koronavírusu už na Slovensku úraduje. Postupne sa plnia nemocnice a čoraz viac odborníkov a lekárov vyzýva ľudí, aby sa dali očkovať. Kým niektorí zvažujú ešte len prvú dávku, iní sa už chystajú na tretiu.

Medzi nimi je aj bývalý poslanec Martin Poliačik, ktorý sa nechal počuť, že tretie očkovanie plánuje na december. Pred tým ale ešte stihol na sociálnej sieti prezradiť zaujímavú vec zo svojej minulosti. „Aj ja som bol antivaxer,“ priznal otvorene. „Keď sa nám narodil prvý syn, predčasne a so slabšou imunitou, zakázali sme lekárom pichnúť mu akúkoľvek vakcínu. Mal som oňho strach. A silný pocit, že popri všetkom, čo jeho telíčko musí zvládať v prvých týždňoch života, by nemal ešte bojovať s nejakou chémiou navyše. Dnes má všetky potrebné očkovania, náš druhý syn tiež, no dostali ich neskôr a až na základe toho, že som prehodnotil svoj postoj k vakcínam,“ zaspomínal si Poliačik, ktorý bol presvedčený, že očkovanie proti všetkým chorobám by malo byť dobrovoľné.

– Foto: fb/mpoliacik

Ani dnes si nemyslím, že povinné očkovanie je riešenie. Mnohé krajiny, ktoré nemajú žiadne povinné očkovania, dnes majú proti Covidu zaočkovanú veľkú väčšinu dospelej populácie. Čo robia inak?“ pýta sa.

Napriek tomu sa rozhodol exposlanec apelovať na všetkých fanúšikov na sociálnej sieti. „Sme na hranici kolapsu zdravotníctva, naši lekári nevládzu a prosia o pomoc. Očkovaním im ju môžeme dať. Viac očkovaných ľudí znamená menej hospitalizácií, menej ťažkých priebehov a menej mŕtvych. To ukazujú čísla z celého sveta. Ak ste ešte neboli, choďte sa dať pichnúť. Pomôžete tým sebe aj ostatným,“ vyzval bývalý politik.

Čítajte viac:

  1. Generálny riaditeľ UNLP Košice Ján Slávik.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šokujúca spoveď bývalého poslanca. Tiež som bol kedysi antivaxer!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: