eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj Foto: tasr

Zelenskyj skritizoval celý svet! Bezpečnostná architektúra nefunguje


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom video príhovore kritizoval bezpečnostnú architektúru vo svete, ktorá je podľa neho absolútne neadekvátna. Okrem vojny, ktorú vo februári na Ukrajine rozpútali ruské sily, poukázal aj na konflikty na Balkáne, Taiwane či Kaukaze.

„Všetky tieto situácie sa zdajú byť odlišné, avšak zjednocuje ich jeden faktor – nefungujúca globálna bezpečnostná architektúra,“ konštatoval Zelenskyj.  Rok 2014 nazval „prelomovým“, pričom poznamenal, že medzinárodné spoločenstvo vtedy Rusku nezabránilo pokračovať v nezákonných aktivitách, akými boli anektovanie Krymského polostrova či zostrelenie lietadla spoločnosti Malaysia Airlines nad Donbasom na východe Ukrajiny.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Putin demonštruje svoju enormnú silu!
 2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
 3. Právo na všetko?
 4. Ukrajinský vojak počúva delostreleckú paľbu v zákopoch na frontovej línii. Ukrajinský vojak počúva delostreleckú paľbu v zákopoch na frontovej línii.
 5. Bärbel Basová.
 6. Dym stúpa po výbuchoch v ruskej leteckej základni Novofedorivka na Rusmi anektovanom ukrajinskom polostrove Krym 9. augusta 2022.
 7. Právo na všetko?
 8. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
 9. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
 10. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odpovedá na otázky počas rozhovoru s americkou agentúrou Associated Press vo svojom úrade v Kyjeve v sobotu 9. apríla 2022.
 11. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba
 12. Vpravo japonský premiér Fumio Kišida a americký prezident Joe Biden (na obrazovke).

Vojna na Ukrajine podľa Zelenského ukázala, aká krehká je sloboda. Zdôraznil, že svet potrebuje „efektívnu bezpečnostnú architektúru, ktorá zaistí, že žiadny štát už nikdy nebude môcť použiť teror proti inému štátu“.
 

Zelenskyj opätovne obvinil Moskvu, že nevyprovokovanou inváziou na Ukrajinu porušilo medzinárodného právo. Kremeľ podľa neho len predstiera, že je otvorený mierovým rokovaniam s Kyjevom. Ak by Moskva skutočne chcela dosiahnuť mierové riešenie konfliktu, nedochádzalo by v súčasnosti k preskupovaniu ruských jednotiek na juhu Ukrajiny, dodal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj skritizoval celý svet! Bezpečnostná architektúra nefunguje

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: