tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Zdroj: tasr/ap

VIDEO Zelenskyj nacistov nezakazuje, ale integruje do štátu, tvrdí britský moderátor Nawaz

Známy britský rozhlasový moderátor Majid Nawaz prirovnal v americkej spravodajskej televízii Fox News ukrajinské nacionálne skupiny, ktoré majú byť legalizované ako súčasť ukrajinských ozbrojených síl, ku Ku Klux Klanu a k teroristickej organizácii Islamský štát (ISIS). Podľa Nawaza je zapojenie nacionálnych jednotiek do armády rovnakou absurditou, ako keby USA do svojej armády zapojili extrémistov z Ku Klux Klanu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dmitrij Medvedev na snímke z videa.
  2. Predstaviteľ Pentagónu pre obrannú politiku Colin Kahl.
  3. Na kombosnímke zľava prezidenti Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  5. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odpovedá na otázky počas rozhovoru s americkou agentúrou Associated Press vo svojom úrade v Kyjeve v sobotu 9. apríla 2022.

Mýlime sa v Zelenskom?

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj si v mediálnom priestore užíva veľké množstvo chvály a uznania. Nawaz však naznačuje, že sa v ňom spoločnosť môže mýliť a to hlavne vzhľadom na jeho vzťah k údajným nacistickým hnutiam.

„Nacistov na Ukrajine Zelenskyj nezakázal. A to je zaujímavý bod: je tu prezident Zelenskyj, ktorého chválime ako demokratickú ikonu, ktorá bojuje za slobodu a demokraciu a náš spôsob života, no zároveň zakazuje opozičné strany a kontroluje mediálnu agendu. A pri tom, nielen, že nezakazuje nacistov, ale integruje ich do svojho vlastného štátu. Hovoria mi: v každej zemi sú nacisti. Ale tu je analógia: Predstavte si, že v Spojených štátoch má Ku Klux Klan svoju vlastnú jednotku ako súčasť ozbrojených síl zeme,“ povedal Nawaz.

Stojí také spojenectvo za porážku Putina?

Zelenského spojenectvo s jednotkami, pri ktorých existuje podozrenie, že majú pozitívny vzťah k nacizmu, býva pri tom často odôvodňované potrebou poraziť Rusko. Túto výhovorku však novinár neakceptuje. „Byť spojencami ukrajinských nacistov za účelom porážky Putina je rovnako absurdné ako byť spojencami ISIS v Sýrii za účelom porážky Putina,“ dodal Nawaz.

Zdroj: youtube.com

Maajid Usman Nawaz je 44-ročný britský aktivista a rozhlasový moderátor. Bol zakladajúcim predsedom Quilliam, protiextrémistického think-tanku, ktorý sa postavil proti islamizmu. Do januára 2022 moderoval víkendové relácie rozhlasovej stanice LBC, uvádza v pomerne rozsiahlom životopise o Nawazovi portál Wikipedia.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Zelenskyj nacistov nezakazuje, ale integruje do štátu, tvrdí britský moderátor Nawaz

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku