tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
FOTO TASR/AP

Mohli to byť partizáni! Naznačil Podoľak o výbuchoch na Kryme

Séria výbuchov na ruskej leteckej základni na Krymskom polostrove mohla byť dielom partizánskych sabotérov, povedal poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak.

Podoľak zároveň naznačil, že možnou príčinou utorkových explózií, ktoré si vyžiadali jednu obeť a ďalších osem zranených, mohla byť aj nekompetentnosť Ruska.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Dym stúpa po výbuchoch v ruskej leteckej základni Novofedorivka na Rusmi anektovanom ukrajinskom polostrove Krym 9. augusta 2022.
  2. Na kombosnímke zľava prezidenti Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj


Kyjev poprel akúkoľvek zodpovednosť za incident, ku ktorému došlo na leteckej základni Novofedorivka hlboko na území okupovanom Ruskom. Na videozáznamoch, ktoré v utorok kolovali na sociálnych sieťach, bolo vidieť rozsiahle oblaky dymu.

Podoľak na otázku internetovej televízie Dožď, či je Kyjev za výbuchy zodpovedný, odpovedal: „Samozrejme, že nie. Čo s tým máme spoločné?“

„Ľudia, ktorí žijú pod okupáciou, rozumejú tomu, že sa táto okupácia blíži ku koncu,“ dodal poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Krymský polostrov, ktorý Rusko anektovalo v roku 2014 a vo februári tohto roka ho využilo pri spustení vojenskej ofenzívy na Ukrajinu, je obľúbenou dovolenkovou destináciou pre mnoho Rusov, pripomína Reuters.

Ruské ministerstvo obrany trvalo na tom, že výbuchy neboli spôsobené ostreľovaním.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mohli to byť partizáni! Naznačil Podoľak o výbuchoch na Kryme

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku