eReport.sk
Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov
Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov. Foto: tasr/ap

Ukrajina sa chystá na protiútok: Zhromažďuje miliónové bojové sily vybavené západnými zbraňami!

Ukrajina zhromažďuje miliónové bojové sily vybavené západnými zbraňami s cieľom opätovne dobyť juh krajiny obsadený ruskou armádou. Uviedol to ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov pre britský denník The Times, od ktorého správu v pondelok TASR prevzala.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vlajka Európskej únie, ilustračné foto
  2. Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) si podáva ruku s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom počas ich stretnutia v rámci návštevy kozmodrómu Vostočnyj.
  3. žatva poľnohospodárstvo kombajn, obile
  4. Ruský prezident Vladimir Putin.
  5. Šokujúce správy z Ukrajiny
  6. plynové potrubie plyn spustenie ilustračka
  7. Šokujúce správy z Ukrajiny
  8. Len viac zbraní zabezpečí mier!

Podľa ministra nariadil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ozbrojeným silám, aby opätovne dobyli pobrežné oblasti, ktoré sú životne dôležité pre hospodárstvo krajiny.

„Chápeme, že z politického hľadiska je to pre našu krajinu veľmi potrebné. Prezident dal najvyššiemu armádnemu veliteľovi príkaz vypracovať plány. Následne si svoju úlohu robí generálny štáb, ktorý hovorí, že na dosiahnutie tohto cieľa potrebujeme XYZ (to a ono),“ povedal Reznikov.

„Toto je moja úloha. Píšem listy partnerom v partnerských krajinách, generáli hovoria o tom, prečo potrebujeme tieto druhy zbraní, a potom budú urobené politické rozhodnutia,“ priblížil minister.

O príprave protiofenzívy na juhu krajiny hovorila cez víkend aj ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková. V nedeľu vyzvala civilistov, aby z tohto dôvodu urýchlene opustili Chersonskú oblasť okupovanú ruskými silami. Predtým apelovala aj na evakuáciu susednej Záporožskej oblasti. Uviedla tiež, že nemôže povedať, kedy k protiofenzíve dôjde.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina sa chystá na protiútok: Zhromažďuje miliónové bojové sily vybavené západnými zbraňami!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti