tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračná snímka. Zdroj: pixabay.com

Začalo rokovanie o obilí! Transport blokujú ukrajinské míny a ruské lode

Delegácie z Ruska a Ukrajiny začali v stredu spoločne s diplomatmi OSN a tureckými predstaviteľmi v meste Istanbul rozhovory o obnove zablokovaných dodávok obilia cez Čierne more. Ide o prvé osobné stretnutie ruských a ukrajinských predstaviteľov od 29. marca.

Štvorstranné stretnutie s tureckými predstaviteľmi sa uskutočňuje v období, keď na celom svete v dôsledku ruskej invázie na Ukrajinu prudko stúpajú ceny potravín. Ukrajina patrí medzi najväčších vývozcov pšenice a ďalších obilnín na svete. Export z ukrajinských prístavov však blokujú ruské vojnové plavidlá a tiež míny, ktoré Kyjev rozmiestnil v Čiernom mori.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Gazprom
  2. Na archívnej snímke americkí vojaci stoja po prílete na americkú vojenskú základňu v nemeckom Wiesbadene.
  3. Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak zabezpečuje presun spolubojovníkov počas kontroly nástražných pásc v meste Buča pri Kyjeve.
  4. zelenský ruská cirkev podvratná činnosť
  5. Tank so symbolom Z.Turecko, ktoré je členskou krajinou NATO, sa usiluje o prelomenie konfliktu medzi Moskvou a Kyjevom, čo sa týka obnovenia exportu obilnín. Ankara tvrdí, že v Čiernom mori má 20 obchodných lodí, ktoré by mohli byť urýchlene naložené obilím z Ukrajiny.

Ukrajina je podľa Kulebu pripravená vyvážať svoje obilniny na medzinárodný trh. „Sme dva kroky od dosiahnutia dohody s Ruskom. Obavy o bezpečnosť spojené s postojom Ruska musia byť vyriešené. Sme v záverečnej fáze a všetko teraz závisí od Ruska,“ povedal. Ak ruská strana naozaj chce, vývoz obilia sa podľa ukrajinského ministra začne rýchlo.

Ukrajinské lode majú obilie vyvážať z prístavu, okolo ktorého sú umiestnené námorné míny, píše Reuters s odvolaním sa na diplomatické zdroje. Rusko počas presunu lodí súhlasilo s prímerím a Turecko s podporou OSN bude dohliadať na tieto lode, aby upokojilo obavy Ruska z možného pašovania zbraní. Vývoz obilnín z ukrajinských prístavov je zastavený z dôvodu ruskej blokády a v obilných silách v Odese sa nahromadilo viac ako 20 ton obilnín.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Začalo rokovanie o obilí! Transport blokujú ukrajinské míny a ruské lode

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku