eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Rusko zmenilo postoj! Lavrov: Naším cieľom je zvrhnúť vládu Zelenského

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov vyhlásil, že cieľom Moskvy je zvrhnúť vládu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Rusko tak zrejme zmenilo postoj, pretože po začiatku invázie na Ukrajine tvrdilo, že zosadenie Zelenského nie je jeho hlavnou úlohou, napísala v pondelok tlačová agentúra AP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Mikuláš Dzurinda
  2. Sabotáž ako pri NS 1 a NS2?
  3. Nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová.
  4. Hrozí ďalší vojnový konflikt?
  5. rusko cvičenie
  6. Ukrajinskí vojaci zaujali pozície v centre Kyjeva počas druhého dňa ruskej invázie na Ukrajine v piatok 25. februára 2022.
  7. Najhoršie je na tom Cherson
  8. Na kombosnímke zľava Volodymyr Zelenskyj a Boris Johnson.
  9. Americká veľvyslankyňa pri OSN Linda Thomasová Greenfieldová na snímke z roku 2021.
  10. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj


 Lavrov povedal tento výrok pred vyslancami na summite Ligy arabských štátov (LAŠ) v nedeľu večer v egyptskej Káhire. Šéf ruskej diplomacie tiež uviedol, že Moskva je odhodlaná pomôcť Ukrajincom „oslobodiť sa od bremena tohto absolútne neprijateľného režimu“.

Lavrov obvinil Kyjev a „jeho západných spojencov“ zo šírenia propagandy, ktorá má zaistiť, že Ukrajina sa „stane večným nepriateľom Ruska“.
„Ruský a ukrajinský ľud budú ďalej žiť spoločne a my určite pomôžeme ukrajinskému ľudu, aby sa zbavil režimu, ktorý je úplne protiľudový a ide proti histórii,“ dodal Lavrov.

Jeho slová výrazne protirečia línii Kremľa zo začiatku vojny, keď ruskí predstavitelia opakovane zdôrazňovali, že ich hlavnou snahou nie je zvrhnúť Zelenského vládu.

Minister v Káhire tvrdil, že Rusko bolo už v marci ochotné rokovať o dohode o skončení vojny, lenže Kyjev urobil obrat a ohlásil svoj zámer rozdrviť Rusko na bojisku. Lavrov dodal, že to Západ povzbudzuje Ukrajinu, aby pokračovala v bojoch.

„Západ trvá na tom, že Ukrajina nesmie začať rokovania, kým nebude Rusko porazené na bojovom poli,“ povedal Lavrov, ktorého citovala agentúra AP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko zmenilo postoj! Lavrov: Naším cieľom je zvrhnúť vládu Zelenského

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti