eReport.sk
Zoltán Andruskó prichádza v sprievode ZVJS, foto:tasr

Andruskó pred súdom: Začal som spolupracovať s políciou, lebo som sa bál o život!

Zoltán A. začal spolupracovať s políciou, lebo sa bál o život. „Bál som sa chodiť domov. Čakal som, že ma niekto zavraždí,“ povedal na pondelkovom pojednávaní pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. Vypovedá v kauze prípravy vrážd prokurátorov, kde je vylúčený na samostatné konanie. Tiež v súvislosti s kauzou vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, kde je už právoplatne odsúdený.

Kajúcnik Andruskó?

Zoltán A. tiež vypovedal, že by bolo potrebné hľadať prepojenie medzi Marianom Kočnerom a nitrianskym podnikateľom Norbertom Bodorom. „Z nejakých dôvodov Norbert B. potreboval pomáhať Marianovi K. a aj sebe,“ vyhlásil.

Kauza Kuciak pokračuje

Pre prípravu vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho čelí obžalobe päť osôb – Marian K., Alena Zs., Tomáš Sz., Dušan K. a Darko D.

Bude vás zaujímať:

  1. Za slušné Slovensko

Súd v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej opätovne rozhoduje o vine Mariana K. a Aleny Zs. ŠTS ich pôvodne oslobodil spod obžaloby, ale Najvyšší súd (NS) SR vrátil vlani v máji prípad prvostupňovému súdu. Právoplatné sú v tejto kauze tri rozhodnutia. Miroslav M. a Tomáš Sz. dostali 25-ročné nepodmienečné tresty odňatia slobody. Zoltán A. 15 rokov nepodmienečne.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Za slušné Slovensko


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Andruskó pred súdom: Začal som spolupracovať s políciou, lebo som sa bál o život!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti