eReport.sk
Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD).
Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD). Foto: tasr

Podpredseda NR SR Blanár: Vláda sa vysmieva ľuďom, nekomunikuje, klame a zavádza!

Na rôzne zlyhávania vlády dlhodobo upozorňujú aj parlamentné špičky a to vrátane podstatných koaličných osobností, akou je napríklad predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Najnovšie s poriadnou kritikou na adresu vlády premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) prišiel aj opozičný podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD). Ten vládu obviňuje z urážok, vysmievania sa ľuďom a verejných klamstiev. Zároveň tvrdí, že vláda ide takmer proti všetkým občanom. Redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať s názormi osôb, ktorých stanoviská uverejňuje.

„O neschopnosti tejto vlády sa nemusíme ani len baviť. Namiesto toho, aby počúvala svojich občanov, tak ide neustále proti nim. Ide proti odborom, teda všetkým pracujúcim, lebo zrušili rast príplatkov za prácu v noci, v sobotu a nedeľu, či sťaženú prácu. Zrušili obedy pre deti a neprijali žiadne opatrenia, aby zmiernili rast cien a energií. Ide proti učiteľom, pretože namiesto riešenia ich platových a pracovných podmienok, riešia svoje hádky medzi sebou a vysmievajú sa im, keď avizuje samotný minister školstva, že pôjde s nimi protestovať pred Ministerstvo financií SR. Ide proti dôchodcom. Dlhodobo si z nich robí táto vláda dobrý deň. Nechce im nijako pomôcť s aktuálnym zdražovaním a zvyšovaním inflácie. Jediné, na čo sa zmohli, je presunutie vyplatenia tzv. 13. vianočného dôchodku v lete. Čiže nič naviac dôchodcom nedáva,“ píše Blanár vo svojom najnovšom statuse.

Už aj proti lekárom

Vláda lekárov ešte v časoch vrcholiacej pandémie vyzdvihovala na piedestál. Minimálne podľa opozičných politikov sa však od tých čias toho veľa zmenilo a dnes im vláda v boji s ekonomickými problémami údajne vôbec nepomáha.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
  2. V popredí predseda SK 8 a Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.
  3. Za slušné Slovensko
  4. Minister financií Igor Matovič (OĽaNO).

„Ide proti lekárom. Lekári avizujú štrajkovú pohotovosť a hrozia hromadnými výpoveďami, lebo rezort je nečinný a nepočúva ich,“ myslí si podpredseda parlamentu.

Oberá samosprávy, ktoré si zgustnú na občanovi?

Sociálni demokrati dlhodobo upozorňujú, že ruku v ruke s novými a parlamentom schválenými zákonmi z dielne ministra financií Igora Matoviča ide aj oberanie samospráv o patričný obnos prostriedkov. Tie však na svoje fungovanie peniaze rozhodne potrebujú a preto hrozí, že budú občanom dvíhať miestne dane a poplatky.

„V parlamente schválili návrh zákona, ktorý ide proti samosprávam a to tým, že uberá z príjmov miest, obcí a vyšších územných celkov. To znamená, že takto vládna koalícia ide aj proti všetkým občanom. Schválením tohto zákona bude musieť samospráva zvyšovať poplatky za služby alebo dane,“ myslí si Blanár. Ten zároveň dodáva, že vláda vo svojej komunikácii nových opatrení nie je k občanom úprimná. „Nekomunikácia, vysmievanie, dlhodobé zavádzanie, klamanie. Tak takáto je politika tejto vlády,“ uzavrel Blanár.

Zdroj: fb/JurajBlanarSK


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podpredseda NR SR Blanár: Vláda sa vysmieva ľuďom, nekomunikuje, klame a zavádza!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti