eReport.sk
Niečo sa chystá!
Robert Fico, Tibor Gašpar a Marek Para, foto:yt/smersd

VIDEO V nových nahrávkach sa hovorí o Slobodníkovi, Matovičovi, Tódovej a Vagovičovi! Vytvorili systém?

Vytvorili systém? Najnovšie nahrávky, hovoriace o vzťahu bývalého šéfa finančnej polície NAKA Bernarda Slobodníka s Igorom Matovičom (OĽANO) a s novinármi, môžu byť vážnou medzerou vo vládnych snahách kriminalizovať opozíciu. Na nahrávkach vypovedajú operatívci Koščo a Švarc o tom, kde a ako často vozili Slobodníka na stretnutia s dotknutými osobami.

Vytvorili systém?

„Tie stretnutia s Matovičom neboli len po vražde pána Kuciaka a slečny Kušnírovej, ale aj pred vraždou sa stretávali. Potom stretnutia s pani Tódovou, ktorú sme my traja nazývali, že sa potrebuje stretnúť s pani Mirkou z Bratislavy. My sme vedeli, ja a Švarc, že je to Tódová,“ tvrdí expolicajt Koščo v jednej z nahrávok.

Stretnutia s Matovičom

Smer tvrdí, že Matovič pripravoval kriminalizáciu opozície, systém kajúcnikov a spoluprácu s médiami už dávno pred voľbami, dokonca ešte pred vraždou novinára Jána Kuciaka. Výsledok volieb v roku 2020 dal podľa opozičných politikov veci do pohybu a Matovičovi začal fungovať model, ktorý vraj roky pripravoval.

Zdroj: yt/smersd

„Ja a kolega Koščo, sme niekoľkokrát viezli pána Slobodníka na stretnutie s pánom Matovičom a bolo to niekedy v roku 2017,“ tvrdí expolicajt Švarc. „Do Trnavy, do spoločnosti Autokomodex, kde sa stretával s pánom Matovičom. Myslím si, že asi 10 krát,“ dodal.

Namočení sú do toho vraj aj Tódová a Vagovič

Stretnutia s kajúcnikom Slobodníkom mali v minulosti absolvovať aj novinárka Denníka N Monika Tódová a Kuciakov exkolega Marek Vagovič. Pred novinármi si vraj Slobodník vytváral pozíciu na to, aby sa mediálne neriešila jeho osoba a jeho kauzy. „Pán Slobodník neznášal mediálnu pozornosť a z uvedeného dôvodu udržiaval blízke vzťahy s viacerými novinármi. Nosieval im rôzne informácie z vyšetrovania a za odmenu chcel to, aby o ňom nepísali.“ Novinári mali na oplátku dostávať informácie, ku ktorým nemali mať prístup. Pravdou je, že niektoré médiá už viackrát preukázateľne disponovali dokumentami a informáciami, ktoré sa k ním nemali ako dostať zákonnou cestou.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dzurinda sa nevzdáva
  2. A je to tu! Jeho reakcia na seba nenechala dlho čakať
  3. Za všetkým hľadaj Fica
  4. Kto je v skutočnosti Monika Tódová?
  5. Hamran pre Startitup
  6. Voliť chce 60% ľudí

Napríklad pri medializovaných rozhovoroch pána Slobodníka s pani Tódovou a s pánom Vagovičom Slobodník nepovedal pravdu. Napríklad stretnutia s pánom Matovičom, kde sme ho ja a Marek Švarc nie trikrát, ale niekoľkokrát viezli. Myslím si, že to mohlo byť aj 15 krát,“ pokračuje Koščo. „Na niektoré stretnutia som viezol pána Slobodníka s pani Tódovou aj ja. Bolo to v hoteli Barónka v Rači, v Bratislave,“ znie ďalej vo výpovedi, zachytenej na nahrávke.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO V nových nahrávkach sa hovorí o Slobodníkovi, Matovičovi, Tódovej a Vagovičovi! Vytvorili systém?

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti