eReport.sk
Za všetkým hľadaj Fica
Veronika Remišová, foto: tasr

Remišová: Vražda Daniela Tupého sa nevyšetrila „lebo Fico.“ Vyšetrovací tím ale rozpustil Lipšic!

Za všetkým hľadaj Fica. V takom nejakom svete žije naša digitálna líderka, členka odvolanej vlády Veronika Remišová. Lídra opozičnej strany Smer-SD Roberta Fica vidí za všetkým a viní zo všetkého. Nik jej neupiera jej názor na Fica a Smer, ale niekedy by to možno chcelo priniesť aj nejaké fakty. Dôkazy. A pred vyjadrovaním sa k trestným konaniam a k právu všeobecne, sa radšej dvakrát zamyslieť. Najmä ak je v tomto štáte po prvé určená trojdeľba moci a má ísť o právny štát. A z politologického hľadiska, mať politickú agendu postavenú na „Lebo Fico,“ je tak trochu biedne. To zdá sa pochopil už i bývalý Remišovej šéf v OĽANO Igor Matovič.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Vitajte v totalite
  2. Remišová s ďalšou kauzou?
  3. Celé medzinárodné spoločenstvo musí spraviť všetko pre to, aby sa mier vrátil do Európy, aby bolo rešpektované medzinárodné právo a vojnoví zločinci boli odsúdení a spravodlivo potrestaní.
  4. Raši vystavil Remišovej faktúru

Za všetkým hľadaj Fica

„Takmer 18 rokov uplynulo od nevyšetrenej vraždy Daniela Tupého. Polícia dnes zasiahla a dúfame, že spravodlivosť zvíťazí a my sa dozvieme, kto brutálny čin spáchal. Spoločnosť, v ktorej spravodlivosť a právo neplatia je odsúdená na katastrofu. Myslime na to, keď nám klamstvá oligarchov a mafie skúšajú hovoriť opak,“ uviedla Remišová na sociálnej sieti.

Historické okienko – fakty

Tento jej status sa dá teda pochopiť tak, že polícia zasiahla až dnes, keď už má „rozviazané ruky.“ A, že predtým sa nedalo, lebo „oligarchovia a mafia.“ Daniel Tupý bol obeťou hroznej vraždy v roku 2005.

Predsedom vlády bol vtedy Mikuláš Dzurinda. Ministrom spravodlivosti Daniel Lipšic a to do  8.2.2006. Potom ho nahradila Lucia Žitňanská. ministrom vnútra bol do  8.2.2006 Vladimír Palko. Ktorého vystriedal Martin Pado.

Objektivita nadovšetko

Fico bol vo vláde od 04. 07. 2006 do 08. 07. 2010, za ním nasledovala vláda Ivety Radičovej. Takže, ak by si pani Remišová plánovala ponechať aspoň nejaké kúsky objektivity, musela by potom uviesť, že sa vraždu mladého človeka nepodarilo vyriešiť ani Dzurindovej, ani Ficovej, ani Radičovej vláde.

Možno by bolo dobré, keby si naši politici vo všeobecnosti osvojili okrem trojdeľby moci aj inú zásadu. Takú morálnu. A prestali zneužívať tragédie na politiku.

Prvé oznámenie

O tom, že polícia obvinila v tejto kauze jednu osobu z vraždy a tri osoby z ublíženia na zdraví, navyše verejnosti poskytol vtedajší minister vnútra Robert Kaliňák, 27. februára 2008.

16. júna 2009 – Obžalovaných v kauze vraždy študenta Daniela Tupého rozsudkom oslobodil Okresný súd Bratislava I. „Obžaloba nemá v kauze vraždy študenta Daniela Tupého nespochybniteľný dôkaz, priznala prokurátorka.“

Lipšic ako minister vnútra

Robert Kaliňák sa 7. júla 2010 vyjadril, že pri vyšetrovaní vraždy Daniela Tupého sa urobili chyby už na mieste činu. Podotkol, že ubehol takmer rok, kým sa stal šéfom rezortu a menilo sa i vedenie polície.

Deviateho júla 2010 sa stal ministrom vnútra Daniel Lipšic. 1. novembra 2010 pod jeho vedením MV SR zrušilo špecializovaný tím na vyšetrenie vraždy študenta Daniela Tupého.

Je teda podľa pani Remišovej súčasný špeciálny prokurátor Daniel Lipšic „členom mafie a sluhom oligarchov?“

Zdroj: Fb V.R. , tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová: Vražda Daniela Tupého sa nevyšetrila „lebo Fico.“ Vyšetrovací tím ale rozpustil Lipšic!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti