eReport.sk
Hamran pre Startitup
Zľava prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran, minister vnútra SR Roman Mikulec. Foto: tasr

Analytik Zábojník: Súhlasím s Hamranom, Mikulec je neschopný minister vnútra!

Neschopný Mikulec? Bezpečnostný analytik Juraj Zábojník si myslí, že policajný prezident Štefan Hamran by v prípade zmeny mocenských pomerov na Slovensku okamžite opustil stoličku policajného prezidenta a policajný zbor. Vzhľadom na jeho pôsobenie počas tohto volebného obdobia by mu totižto hrozilo, že by prišiel o výsluhový dôchodok. Bude preto podľa neho logické, že Hamran odíde ešte skôr, ako príde nová vláda.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Rozviazané ruky?
  2. Problémy s Mazákom
  3. Zásahy NAKA nie sú účelové
  4. Postmortálna ochrana

Hamran vraj odíde sám

A Hamran niečo podobné naznačuje. „Ak tento človek s bývalými kolegami bude spravovať veci verejné, tak ja nemienim zostať ani vo funkcii, ani v uniforme,“ uviedol Hamran. Na adresu jedného z kandidátov na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) podľa Plus 7 dní.

Keď by sa vrátil expremiér Fico späť do exekutívy, myslím si že on je ten posledný, ktorý si bude vyberať z nejakých viacerých možností. Ak voľby dopadnú v rozpore z jeho predstavami, poberie sa veľmi rýchlo. Na vlastnú žiadosť. Aby stihol výsluhový dôchodok a odchodné. Pretože nebude riskovať prípadné postavenie mimo službu, ktoré by mohlo mať pre neho určité dôsledky. Taká je prax a takto to chodí,“ tvrdí Zábojník.

Zastáva sa čurillovcov

Hamran sa okrem toho rozhodol opäť zastať vyšetrovaných vyšetrovateľov NAKA. ktorých verejnosť pozná ako čurillovcov. Tí mali zneužívať svoje postavenie. A prostredníctvom OČTK cielene kriminalizovať parlamentnú opozíciu.

Trestné stíhania vyšetrovateľov okolo Jána Čurillu sú podľa Hamrana účelové. Proti nim však existujú dôkazy v podobe nahrávok, na ktoré sa odvoláva aj Generálna prokuratúra SR.

Neschopný Mikulec?

Zábojník tvrdí, že ak by boli trestné stíhania čurillovcov účelové, vrhalo by to taktiež veľmi negatívne svetlo na ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO).

“Asi si pod tým tlakom ani sám neuvedomuje, že týmto jasne medzi riadkami povedal, že Roman Mikulec je vo funkcii ministra vnútra neschopný človek. S čím sa v podstate veci nedá nesúhlasiť. Pretože ak Úrad inšpekčnej služby patrí pod jeho riadenie a on si tam za 3 roky nevedel alebo nevie spraviť poriadok, tak nie je už o čom vôbec diskutovať,” uviedol Zábojník.

“Už viackrát som povedal, kto chce v takej zodpovednej funkcií, ako je minister vnútra vôbec byť, mal by si byť vedomý, že bude musieť riadiť. A pravda je taká, že kto chce riadiť, musí vedieť čo vlastne má vyžadovať. Keď to nevie, takýto je výsledok,” doplnil.

Zdroj: Plus7dní


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Analytik Zábojník: Súhlasím s Hamranom, Mikulec je neschopný minister vnútra!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti