eReport.sk
Kto je v skutočnosti Monika Tódová?
Robert Fico za rečníckym pultom počas tlačovky Smeru. Foto: smer-sd

VIDEO Fico s ďalšími nahrávkami: Matovič pripravoval šikanu opozície už pred smrťou Kuciaka!


Kto je v skutočnosti Monika Tódová? Líder opozičnej strany Smer-SD Robert Fico dnes podľa svojich vlastných slov predložil zásadné dôkazy o tom, že kriminalizáciu opozície pripravil Matovič spolu s novinármi. Fico v tejto súvislosti uviedol, že za každým slovom si stojí, hoci očakáva veľký rozruch.

Rozbili koncept kriminalizácie opozície

Smeru sa podľa neho aktívnou prácou podarilo rozbiť obraz, ktorý vytvárali médiá. Spolu s predstaviteľmi koalície, s vyšetrovateľmi NAKA, prokurátormi Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a niektorými sudcami, že opozíciu treba zatvoriť do väzenia.

„Nám sa podarilo dostať do popredia informácie, ktoré potvrdzujú, že závažné trestné činy podľa všetkého páchajú práve tí, ktorí proti nám chceli útočiť. Máme pred voľbami, o niekoľko mesiacov sa opätovne budú rozdeľovať voličské hlasy. A mnohí chápu, že tento súboj už prehrali. Ale nevzdávajú sa a pokúšajú sa umiestniť na nejakých nových pozíciách,“ vyjadril sa.

Machinácie v inšpekcii, odkiaľ bola vyhnaná Santusová

Fico komentoval napríklad nového riaditeľa Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) ministerstva vnútra Petra Juhása, známeho z vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka.

V nominácii je podľa sociálnych demokratov viditeľný konflikt záujmov, a to vzhľadom na vyšetrovanie Juhásovho brata a to priamo zo strany ÚIS. Inšpekcia v tomto prípade vyšetruje nezákonné vyhotovenie nahrávok opozičných politikov a advokátov z poľovníckej chaty.

Závažnejšie však podľa Fica je, že do Juhásovho vymenovania za šéfa ÚIS bol poverený riadením tejto inštitúcie pán Juraj Svítok. A jeho manželka je v predsedníctve novej politickej strany Demokrati. Opäť sa teda podľa Smeru ukazuje, že Heger má všetky informácie z policajného prostredia.

„Mikulca nikto nechce, Hamran je na odchode“

„Mikulca nikto nechce, Hamran hovorí o odchode a slávna komentátorka Denníka N hovorí, že do Progresívneho Slovenska prichádza so Spišiakom zákon. Myslím, že teraz som presne zadefinoval, ako to povedala pani Tódová, Hovorí o tom pánovi Spišiakovi, ktorý bol prezidentom policajného zboru, o tom pánovi Spišiakovi, ktorý potom odišiel o robí šéfa bezpečnosti v Slovnafte u pána Világiho, ktorý je dnes poradcom ministra vnútra. Tento Spišiak nikdy nemal absolútne žiadne vyjadrenia vo vzťahu k Mikulcovi, ktorý je podozrivý zo stotisícového úplatku, ktorý prerušil policajný zásah a ktorý teraz kúpil vrtuľník za 13 miliónov, hoci mohol kúpiť dva za 15 miliónov. So Spišiakom neprichádza do Progresívneho Slovenska zákon, so Spišiakom prichádza do Progresívneho Slovenska Oszkar Világi,“ uviedol Fico.

Ďalej spomenul, že Maďarská aliancia je produkt Oszkara Világiho a zdá sa, že nie je úspešný. Vyzerá to tak, že nebude v parlamente, pretože ťažko dosiahne úroveň 5%.

„Tak sa ľudia začali orientovať na iné politické subjekty a ponúkajú im svojich ľudí. V prípade doterajších nominantov na ministerstve vnútra bol vplyv O. Világiho veľmi jasný. Mikulec je jeho bývalý zamestnanec. Hamran je tiež jeho človek,“ skonštatoval šéf Smeru.

Všetko sa malo začať pri Slobodníkovi

Fico predložil aj ďalšie nahrávky, ktoré majú dokazovať, že všetko na likvidáciu opozície bolo pripravované už pred voľbami 2020. Na prvej nahrávke sú dvaja operatívni policajti, ktorí boli blízki ľudia Bernarda Slobodníka v čase, kedy bol šéfom finančnej polície v rámci NAKA.

Nahrávky boli urobené v období, kedy bol Slobodník vo funkcii a Makó bol šéfom Kriminálneho úradu Finančnej správy. Títo policajti vypovedajú podľa Fica slobodne, a jeden z nich otvorene hovorí, že bol vyhodený z polície, lebo odmietal podporovať Slobodníkove výpovede.

Marek Para

Advokát Marek Para tvrdí, že mimoriadne prekvapivé zistenie preňho bolo, že tieto výpovede policajtov Švarca a Košča sa diali na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici za prítomnosti prokurátora Šúreka.

Jeho reakcia po skončení hlavného pojednávania bolo hlúpe tvrdenie, že oni vypovedajú podobne. No ešte predtým sa vraj pokúsil spochybniť samotnú nahrávku, ktorou sa chránili pred praktikami Slobodníka.

A mal sa dokonca týmto policajtom vyhrážať, že si na nich posvieti a že môžu byť trestne stíhaní.

Pripravoval Matovič systém kajúcnikov už pred voľbami?

Nahrávky hovoria aj o stretnutiach Matoviča a Slobodníka od roku 2017. Jeden zo svedkov hovorí, že tie stretnutia s Matovičom boli už pred vraždou Kuciaka. Svedok dokonca hovorí o niekoľkonásobnom stretnutí.

„Slobodník v tom čase bol vysoký funkcionár policajného zboru. Po prvé, Matovič mal za čo ďakovať Slobodníkovi, pretože Slobodníkov najbližší kamarát Petrov hovorí, že Matovičovej žene za 11,3 milióna eur prali peniaze. Myslím si, že táto spolupráca bola obojstranne dôležitá, pretože Matovič na jednej strane dostával informácie z prostredia policajného zboru a Slobodník si chystal novú pozíciu pre prípad, že dôjde k zmene vlády a nebude na polícii. Slobodník ponúka Matovičovi systém udavačov, vie ponúknuť Matovičovi sám seba, vie ponúknuť Petrova, vie ponúknuť Makóa. A Matovič to úžasným spôsobom dokázal všetko realizovať. Môžeme preto tvrdiť, že príprava kriminalizácie opozície nastala už pred voľbami v roku 2020,“ priblížil Fico.

Kto je v skutočnosti Monika Tódová?

Ďalšia nahrávka má potvrdzovať, že novinárka Tódová dostávala od Slobodníka informácie z vyšetrovacích spisov.

Je teda podľa Fica na mieste otázka, prečo nie je obvinená z korupcie, ak sa preukazuje, že sa poznala so Slobodníkom, dostávala nezákonne od neho informácie a nepísala naňho články.

Policajný zbor ako politická strana?

Policajného prezidenta mnohí ľudia, či už politici, alebo voliči, označujú za politika. Faktom je, že žiadny policajný prezident sa nevyjadroval k politike tak často, ako Štefan Hamran.

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar si myslí, že policajný zbor vyzerá ako politická strana. Konkrétne OĽaNO. Tiež si myslí, že Hamran je „ťahaný za šnúrky“ Spišiakom a Világim.

„Ja som nedávno bol nahliadnuť do spisu, kde som bol trestný oznamovateľ. A dozvedel som sa ďalšiu zaujímavú okolnosť. Bernard Slobodník uviedol vo svojom výsluchu aj takúto vetu – tlačia na nás, aby sme stíhali konečne Žigu, konkrétne Jaroslav Spišiak a ďalší. Toto je citácia z výsluchu Bernarda Slobodníka, ktorý si neuvedomuje, aké vážne veci hovorí, ale dozvedeli sme sa, že Jaroslav Spišiak tlačí na trestné stíhanie,“ povedal.

Mediálna záchrana čurillovcov?

K téme médií Smer uvádza, že sa spustila agenda na záchranu čurillovcov a vysvetľovanie toho, že dôkazy proti nim sú spochybnené.

Keď bol Gašpar v minulosti obmedzený na osobnej slobode, si podľa svojich slov nedokázal predstaviť, kto všetko za týmito trestnými stíhaniami stál.

Médiá podľa neho napáchali veľké zlo. V mene „pseudopolitických cieľov.“ Vyjadril vieru, že sa v budúcnosti budú venovať týmto témam relevantne a nebudú zavádzať.

Zdroj: TK Smer-SD

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico s ďalšími nahrávkami: Matovič pripravoval šikanu opozície už pred smrťou Kuciaka!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: