eReport.sk
Dzurinda sa nevzdáva
Mikuláš Dzurinda a Eduard Heger mali vlani koncom decembra na sneme strany Spolu k sebe celkom blízko. Dnes už Dzurinda naplno kritizuje Hegerovu vládu. Foto: tasr

Dzurinda naložil vláde: Nevládne, veci nefungujú! A Fico púšťa nahrávky, ktoré nikdy mať nemal

Dzurinda naložil vláde, ostro ju kritizoval napriek tomu, že doteraz bol pomerne zmierlivý voči prešľapom kabinetu. Aktuálne však hegerovcov vôbec nešetril.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dával Hegerovi rozumy?
  2. Kto by mal byť lídrom spojenej pravice?
  3. Žije na tom istom Slovensku?
  4. Hegerova a Matovičova hanba

Neschvaľovanie návrhov, týkajúcich sa plánu obnovy, je len pokračovaním chaotickej politiky, ktorú zažívame toto volebné obdobie. V reakcii na neschválené návrhy to pre TASR povedal expremiér Mikuláš Dzurinda, ktorý zakladá stranu Modrí – Európske Slovensko. Parlament odmietol novelu zákona o konkurze a reštrukturalizácii či zákon o krajinnom plánovaní. Schválenie aj týchto zákonov je potrebné pre čerpanie financií z plánu obnovy.

O logických dôsledkoch chaotickej politiky

„Keď vláda nevládne, premiér musí byť aj ministrom financií a zdravotníctva, keď sa v polícii dejú také čudné veci, že Robert Fico púšťa nahrávky, ktoré nikdy v rukách mať nemal… Všetko svedčí o tom, že veci nefungujú. To nie sú len zákony potrebné pre plán obnovy, ale aj žalostný postup vo výstavbe diaľnic, úplné zanedbanie dostavby Rázsoch, kritická situácia v našom zdravotníctve, ale už aj školstve, kde chýbajú učitelia. To všetko sú logické dôsledky chaotickej politiky, ktorú, žiaľ, to posledné obdobie zažívame,“ povedal pre TASR Dzurinda.

Podpisy vraj zbiera po celom Slovensku

Vznikajúca strana Modrí – Európske Slovensko chce ponúknuť alternatívu. Aktuálne zbiera podpisy, mala by ich už mať niekoľko tisíc. Na registráciu strany je potrebných aspoň 10.000 podpisov od ľudí. „Zbierame po celom Slovensku. Pracujeme každý deň, máme nádej, že budeme úspešní,“ poznamenal Dzurinda.

Trápi ho, že mladým sa do politiky nechce

Vyzdvihol mladý tím, ktorý sa okolo neho vytvoril. Hovorí o silných osobnostiach, hoci nemusia byť zatiaľ verejnosti dosť známe. „Keď tréner Ramsay priniesol na zimné olympijské hry mladíkov, smiali sme sa. A títo mladíci po sto rokoch priniesli bronzové medaily,“ podotkol. Dzurindu mrzí, že dnes politika nemá dobré meno a ľudia sa do nej nehrnú. „Musím priznať, že ma nevôľa mladých ľudí angažovať sa v politike trápi,“ uviedol expremiér. O postupe svojho tímu by mal povedať viac najbližší týždeň.

Pripomíname, že v sobotu sme informovali o tom, ako sa expremiér posťažoval. Tvrdil, že ho trápi to, ako sa politici do seba navážajú. „Dnes sa ako človek hanbím, keď vidím, ako sa politici urážajú. To jednoducho treba zmeniť. Súpera si musím trochu aj vážiť, rešpektovať ho. A ukázať, že jeho voliči pre mňa nie sú lúza,“ vyhlásil Dzurinda.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dzurinda naložil vláde: Nevládne, veci nefungujú! A Fico púšťa nahrávky, ktoré nikdy mať nemal

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti