eReport.sk
Remišová konečne nie je na dne
Na kombosnímke zľava Robert Fico a Veronika Remišová. Reprofoto: rtvs

PRIESKUM Voľby by vyhral Smer, Hlas sa prepadáva, Remišovej strana o kúsok predbehla polotučné mlieko

Voliť chce 60% ľudí. Agentúra Median SK zverejnila výsledky ďalšieho volebného prieskumu. Ficov Smer nielenže vedie, ale začína mať pred ostatnými stranami slušný náskok. Reflektoval prieskum aj nie vždy jednoznačné postoje šéfa Hlasu, Petra Pellegriniho? Zdá sa, že áno.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Celé medzinárodné spoločenstvo musí spraviť všetko pre to, aby sa mier vrátil do Európy, aby bolo rešpektované medzinárodné právo a vojnoví zločinci boli odsúdení a spravodlivo potrestaní.
  2. Kto je v skutočnosti Monika Tódová?
  3. Nie je za čo sa ospravedlniť?
  4. Kde je pani prezidentka?

Smer rastie

Voľby by vo februári a začiatkom marca vyhral Smer-SD s podporou 19,5 percenta. Nasledovala by strana Hlas-SD s podporou 14,5 percenta a Progresívne Slovensko (PS) s 11,4 percenta.

Do parlamentu by sa dostala aj strana SaS s podporou 9,2 percenta voličov. Hnutie OĽANO by získalo 8,5 percenta, Sme rodina 7,4 percenta, KDH 6,3 percenta a Republika 6,1 percenta hlasov.

Remišová ešte menej ako Kotleba

Pred bránami parlamentu by skončili strany SNS (4,2 percenta), ĽSNS (3,1 percenta) a Aliancia (2,6 percentá). Za ľudí by získalo 2,2 percenta hlasov.

Voliť chce 60% ľudí

Ochotu zúčastniť sa na hypotetických parlamentných voľbách deklarovalo 59 percent opýtaných, desať percent respondentov zase uviedlo, že sa skôr neplánujú zúčastniť a tretina dospelej populácie celkom odmietla účasť na voľbách.

Parlament

V prepočte na kreslá v Národnej rade SR by ich Smer-SD získal 36, Hlas-SD 26 a Progresívne Slovensko 21. Za stranu SaS by do parlamentu zasadlo 17 a za OĽANO 15 poslancov. Trinásť kresiel by získalo hnutie Sme rodina, KDH a Republika rovnaký počet 11 kresiel.

Prieskum realizovali na vzorke 1076 respondentov od 1. februára do 5. marca. Ide pritom už o tretí prieskum, ktorý stavia Roberta Fica do vedúcej pozície volebného peletónu. Ak mu budú preferencie rásť podobným tempom, mohla by sa jeho strana pohybovať v Septembri na úrovni 22-25%.

Ak teda nejaké predčasné voľby na Slovensku naozaj budú. Keďže „zlé jazyky“ tvrdia, že to tak úplne byť nemusí. Stačí na to vyhlásiť vojnový stav…

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Voľby by vyhral Smer, Hlas sa prepadáva, Remišovej strana o kúsok predbehla polotučné mlieko

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php