Výhra volejbalistiek v piatich setoch

Trnavské volejbalistky sa predstavili opäť na domácej palubovke. Tento raz čelili hráčkam z Projektu SVF. Zápas bol od začiatku vyrovnaný, plný výborných výmien i kontroverzných rozhodnutí rozhodcov. Nakoniec po vyše dvoch hodinách odchádzali Hitky z palubovky spokojné, keďže vyhrali záverečný tajbrejk a pripísali si do tabuľky ďalšie víťazstvo.

HIT UCM Trnava – Projekt SVF 3:2 (27, -23, 19, -18, 12)

Zostavy

HIT UCM Trnava

Mlynarčíková, Pagáčová ( L 2 ), Límová C , Sivičeková, Sukovská, Grófová, Povrazníková, Vydrová ( L 1 ), Jánošíková, Kotuličová, Sadloňová, Jančová, Konárová,

RD SVF

Antalová ( L 1 ), Truchlá, Žiačíková, Macáková, Libáková, Valentová C, Siládiová, Švrčková, Vrábelová, Bartelová, Šeligová ( L 2 ), Riterrová

Rozhodovali : Yurlov, Juráček

Trvanie zápasu : 129 minút

Úspešná otočka v prvom sete

Trnavčanky začali zápas podaním Sivičekovej a pripísali si úvodné dva body. Dobrý úvod však nedokázali pretaviť aj do ďalšieho priebehu a súperky otočili na 4:9. Obrana súperiek mala v týchto chvíľach navrch. Keď hráčky Projektu viedli 7:14 zdalo sa, že prvý set je z pohľadu Hitiek stratený. S podporou divákov však ukázali charakter a bojovnosť. Záver setu jednoznačne patril domácim hráčkam. Postupne začali ukrajovať z náskoku až sa im nakoniec podarilo vyrovnať na 24:24. Prvý setbal ešte nevyužili, no ten druhý aj s pomocou prasiatka po servise už využili a vyhrali prvý set 27:25.

Dobre rozbehnuté druhé dejstvo zostalo nedotiahnuté

Hneď na začiatku ďalšieho setu nastala prvá kontroverzná situácia, keď rozhodcovia prisúdili loptu a bod Trnavčankám, čo sa nepáčilo trénerovi súperiek Maličkému, ktorý za protesty videl žltú kartu. Priebeh duelu bol vyrovnaný, všetko spelo opäť k napínavej koncovke. Domáce hráčky sa ako prvé dostali do väčšieho trháku, vytvorili si trojbodový náskok a vyhrávali 20:17. Tak ako najprv záver patril Hitkám, v druhom dejstve si ho zobrali pre seba dievčatá z Projektu a vyrovnali na 1:1.

Tretí set plný krásnych výmien

Servis domácej Sivičekovej robil súperkám azda najväčšie problémy, aj preto sa Hitky dostali rýchlo do viacbodového vedenia. Za stavu 4:3 mali diváci možnosť vidieť najdlhšiu a najkrajšiu výmenu zápasu. Vo viacerých momentoch sa zdalo, že lopta skončí na palubovke, no dievčatá z oboch družstiev sa prekonávali. Krásny okamih v zápase nakoniec vybojovali domáce hráčky. Tento moment dievčatám pomohol, zlepšili sa aj v obrane a vytvorili si až deväťbodové priebežné vedenie. Set už z rúk nepustili a opäť sa dostali do vedenia.

Výhra v tajbrejku

Štvrtý set bol dlho vyrovnaný a ani jedno družstvo nedokázalo odskočiť na väčší bodový odstup. Dianie sa začalo lámať v druhej polovici tejto časti hry, keď vinou nepresných útokov domácich Hitiek a pár vydarených servisov súperiek sa volejbalistky Projektu dostali do  vedenia 13:17. Keď k tomu pridali aj niekoľko úspešných blokov, bolo jasné, že o víťazkách zápasu rozhodne tajbrejk.

V ňom úvod lepšie zachytili hráčky Projektu. Za stavu 2:3 sme boli svedkami ďalšej kontroverznej situácie. Rozhodcovia najprv prisúdili bod domácim, no potom z nepochopiteľného dôvodu svoje rozhodnutie zmenili a namiesto vyrovnaného stavu sa trnavské súperky dostali do menšieho trháku. Tréner Filípek vehementne protestoval, začo aj on dostal žltú kartu. Tento zvláštny verdikt paradoxne Trnavčankám pomohol. Zabojovali a otočili priebeh tajbrejku na 6:4. Hosťujúce hráčky ešte stihli vyrovnať, no rozhodujúca časť duelu patrila Hitkám. Servisom Jánošíkovej sa dostali do trojbodového náskoku, ktorý si už nenechali zobrať. Dramatický a vyrovnaný duel rozhodli vo svoj prospech, keď využili druhý mečbal a vyhrali tajbrejk 15:12.