tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Eduard Chmelár
Eduard Chmelár, foto:tasr

Chmelár: Čaputová sa nikdy nezastala urážaných občanov, extrémni centristi preberajú metódy fašizmu!

Podľa analytika a známeho komentátora verejného diania Eduarda Chmelára, ktorý nedávno vystúpil na národnom protivládnom proteste v Bratislave, „extrémni centristi“ preberajú metódy fašistov. Naráža tým najmä na politikov a ľudí, ktorí odsudzujú iných za odlišný názor, pri čom neváhajú svojich názorových oponentov nazývať dezolátmi, hlupákmi, či mafiánmi. Objavujú sa taktiež myšlienky o tom, že ľudia nepodporujúci súčasnú vládu a „mienkotvorný“ prúd by mali byť zbavení základných ľudských práv. Odborník toto všetko považuje za veľmi nebezpečný trend.

„Nezávislí kriticky zmýšľajúci ľudia, ktorí sa nedajú nikam zaradiť, boli pre autoritatívne režimy vždy najväčším nebezpečenstvom,“ tvrdí Chmelár s tým, že do podobných antidemokratických aktivít sa v súčasnosti zapája aj prezidentka SR Zuzana Čaputová. „Nenávisť sa v slovenskej spoločnosti tak patologicky zakorenila, že zničila jej základy, a tým aj možnosť akéhokoľvek konsenzu. Ojedinelé hlasy ´za slušné Slovensko´ a ´proti nenávisti´ boli politicky účelové a falošné. Vtedajšej opozícii vydržala slušnosť len dovtedy, kým sa nedostala k moci a prezidentka, ktorá len deň pred začiatkom ruskej invázie vyzývala na ´odmietnutie nenávisti a trestania názorových oponentov´, to nikdy nemyslela vážne. Už len to, že za jej chrbtom stáli tí najväčší grobiani, hulváti a intrigáni zo sociálnych sietí ako Nikita Slovák, Michal Havran či Juraj Marušiak bolo dokonalou karikatúrou hry na slušnosť, no hlavne: Zuzana Čaputová sa nikdy nezastala urážaných názorových oponentov, súhlasila s ich trestaním, podpísala právne normy umožňujúce blokovanie (ako sa najnovšie hovorí cenzúre) nepohodlných webov a televíznych staníc a predovšetkým: celé toto divadlo bola len pokrytecká bolestínska medializácia sebaľútosti ženy, ktorá vo svojej verejnej funkcii neuniesla kritiku vlastnej osoby – osobitne po tom, čo napriek tlaku väčšiny verejnosti i odbornej obce odmietla dať (podľa môjho presvedčenia protiústavnú) vojenskú zmluvu s USA posúdiť Ústavnému súdu SR,“ dodal.

Čo znamená označenie dezolát?

Chmelárovi bolo v minulosti proti srsti aj označenie „slniečkár“, ktorým sa konzervatívnejšie zmýšľajúci ľudia rozhodli označovať liberálov. Dnes však sám priznáva, že toto označenie bolo predsa len oveľa slušnejšie ako to, akým spôsobom sú dnes častovaní niektorí občania. Slovo dezolát je pri tom urážkou na slovo vzatou.

„Dezolát pôvodne označoval človeka nižšej mentálnej úrovne, ničomného, bezcharakterného, nehodného vľúdnosti a prívetivosti. Nie náhodou tí istí ľudia, ktorí používajú tento slovník, označujú Rusov celkom otvorene šovinisticky za orkov, podľudí. Odtiaľ je už k fašizmu naozaj len krôčik. Viackrát som varoval, že metódy extrémnych centristov sú dnes nielen väčším ohrozením demokracie ako hlúčiky neonacistov, ale že samé nesú definičné znaky fašizmu,“ vysvetľuje Chmelár.

Centristické zoznamy nechcených

Mienkotvorná scéna rada vytvára zoznamy, na základe ktorých majú jej fanúšikovia vedieť, že ktoré názory sú hodnotnejšie a ktoré menej hodnotné. Existuje napríklad zoznam médií, ktoré netreba čítať, alebo zoznam osôb, ktoré netreba sledovať a nasledovať. Takéto zoznamy sú však podľa Chmelára taktiež znakom zvráteného zmýšľania časti spoločnosti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Jana Bittó Cigániková a Romana Tabák akože v boxerskom ringu.
  2. November 2020: Minister financií Eduard Heger (vľavo) predstavil nového šéfa Finančnej správy Jiřího Žežulku (vpravo).
  3. Káčer a Blinken sa dohodli na podpore Ukrajiny.
  4. Vláda schválila stabilizačný príspevok
  5. Anna Belousovová
  6. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  7. Eduard Chmelár v štúdiu eReportu.
  8. Ilustračné foto

„Keď extrémni centristi vytvárajú zoznamy ´proruských aktérov´ a opakujú ako zmyslov zbavení formulky o ´russákoch´, správajú sa rovnako ako náckovia, ktorí len nedávno vytvárali na Slovensku zoznamy ´židákov´ vo verejnom živote. Keď vás kádrujú na základe toho, s kým sa fotíte, sú na rovnakej úrovni ako pravicoví extrémisti,“ dodal Chmelár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár: Čaputová sa nikdy nezastala urážaných občanov, extrémni centristi preberajú metódy fašizmu!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku