foto zo zápasu

Výdatná a víťazná dávka ženského volejbalu

Volejbalistky HIT UCM Trnava zvíťazili v dohrávke 1. kola ženskej volejbalovej extraligy nad súperkami z Brusna v pomere 3:1 na sety. V prvej polovici zápasu sa zdalo, že duel bude mať rýchly priebeh. Súperky zo stredného Slovenska však zabojovali a zápas zdramatizovali. Nakoniec však Trnavčanky potvrdili úlohu favoritiek a do tabuľky si pripísali plný počet bodov za víťazstvo v štyroch setoch.

HIT UCM Trnava 3:1 VK Pirane Brusno (12, 19, -22, 20)

Zostavy

UCM Trnava

Mlynarčíková, Pagáčová (L2), Limová (C), Sivičeková, Sukovská, Povrazníková, Vydrová, Jánošíková (L1), Kotuličová, Sadloňová, Rosinská, Jančová, Konárová

Pirane Brusno

Mederly, Rihová, Jenatová, Krajčirová, Tomková (C), Birčáková, Ostrihoňová (L2), Remajová, Dlhošová (L1)

Rozhodovali : Viktoríni – Lisá, Gerboc

Trvanie zápasu : 92 minút

Prvá polovica zápasu v jasnej réžii domácich hráčok

Tabuľkové postavenie jednoznačne favorizovalo domáce volejbalistky. Do stavu 4:4 v úvodnom sete bolo dianie na palubovke ešte vyrovnané. Potom Trnavčanky začali na palubovke dominovať. Vytvorili si až šesťbodové vedenie, ktoré v priebehu setu narástlo až na trinásť bodov. Otázkou tak bolo iba to, či hosťujúce hráčky dosiahnu v úvodnom dejstve aspoň dvojciferný počet bodov. Nakoniec sa im to síce podarilo, no celkovo set prehrali jasne 25:12.Trnavčanky dominovali v každej hernej činnosti a zaslúžene sa ujali vedenia. Podobný scenár sa opakoval aj v druhom dejstve. Domáce volejbalistky si na úvod vytvorili  bodový náskok, ktorý si bezpečne strážili až do polovice druhého setu, keď sa hráčky Brusna dotiahli na priebežný stav 10:10. Potom Hitky znovu odskočili na vyšší bodový rozdiel , vyhrali aj druhý set a zdalo sa, že zápas sa rýchlo skončí.

Statočný výkon súperiek na Trnavčanky nestačil

V treťom sete sa obraz hry zmenil. Z jasného priebehu sa stala menšia dráma. Brusno sa zlepšilo na servise, aj v hre v poli, čo znamenalo, že Trnavčanky sa prestali tak jednoducho presadzovať a skladať lopty na palubovku. Dôkazom zmeny bol aj priebežný stav v treťom dejstve, keď Stredoslovenky dokonca viedli 15:19 či 20:24. Hoci domáce mocne doťahovali, nakoniec set prehrali 22:25. Štvrté dejstvo dlho pokračovalo v podobnom duchu ako set tretí. Zápas sa vyrovnal, a keď Brusno viedlo aj v tejto časti hry pomerom 13:15, zdalo sa, že sa diváci nakoniec dočkajú aj tajbrejku v piatom sete. Nestalo sa, Trnavčanky nepripustili drámu a priebeh štvrtého dejstva otočili. Na záver zvládli niekoľko veľmi pekných dlhých výmen, zabrali aj v obrane a nakoniec zlomili odpor húževnatých súperiek. Pripísali si tak tri body za výhru 3:1 na sety.