Výborný výsledok
Mladí slovenskí hokejisti do 20 rokov v prvom zápase na svetovom šampionáte rozobrali favorizované Česko doslova ako bicykel. Ilustračné foto: tasr

Výborný výsledok! Kanade sme uchmatli bod, podržal nás skvelý brankár Hlavaj

AKTUALIZOVANĚ Výborný výsledok! V treťom zápase našich hokejových reprezentantov na majstrovstvách sveta sa nám podaril skvelý výsledok. Favorizovanej Kanade sme za remízu 1:1 uchmatli bod! Prehrali sme však po samostatných nájazdoch. Zápas v Rige rozhodol v ôsmej sérii rozstrelu Jack Quinn.

Vydarený debut na šampionáte má za sebou brankár Samuel Hlavaj, ktorý počas riadneho hracieho času a predĺženia zlikvidoval až 43 striel súpera. Slovenský tím ustál dve oslabenia o dvoch hráčov ako aj päťminútovú presilovku Kanady po tom, ako v 37. minúte dostal Libor Hudáček trest do konca zápasu za vrazenie protihráča na mantinel.

Kanade sme uchmatli bod

Jediný gól SR v riadnom hracom čase strelil v 17. minúte v presilovke Peter Cehlárik. Ten po zásahu pukom vynechal tretiu tretinu i predĺženie, v rozstrele dostal od trénerov šancu, ale pri jeho pokuse mu puk ušiel z hokejky.

1. študenti
  2. Ľudovít Ódor a jeho noví spolupracovníci počas slávnostného vymenovávania členov novej vlády. Foto: tasr
  3. Britský premiér Rishi Sunak
  4. TOTO určite nečakali

Podržal nás skvelý brankár Hlavaj

Slováci majú po troch zápasoch štyri body a patrí im priebežne 4. miesto v tabuľke. Na svoj štvrtý duel v skupine nastúpia vo štvrtok o 19.20 SELČ proti Švajčiarsku, Kanadu čaká v stredu o 19.20 zápas s Kazachstanom.