eReport.sk
Šéf hnutia Republika Milan Uhrík.
Šéf hnutia Republika Milan Uhrík chce po zvolení jeho hnutia do slovenského parlamentu opustiť europarlament. Zdroj: fb/ ing.milan.uhrik

Uhrík o novej vláde: Republika nebude politicky podporovať jednofarebnú vládu Čaputovej!

Mimoparlamentné hnutie Republika nebude politicky podporovať jednofarebnú vládu prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Informoval o tom jeho predseda Milan Uhrík, podľa ktorého mala Čaputová „jedinečnú príležitosť zachovať sa ako štátnička a aspoň raz v živote ukázať, že je slovenskou prezidentkou“.

„Namiesto toho však všetkým zase ukázala len to, že je v prvom rade služobníčkou cudzej progresívnej agendy,“ poznamenal.

Uhrík o novej vláde

Republika bude podľa neho dohliadať na to, aby si „vymenovaní úradníci robili svoju úradnícku prácu“. „Aby neprekračovali svoje kompetencie a neskĺzli k pokušeniu zneužívať právomoci verejného činiteľa, ktoré im boli na päť mesiacov zverené,“ doplnil Uhrík. Slovensko musí podľa neho vydržať do volieb bez ďalších strát.

Republika ju nebude politicky podporovať

Uhrík tvrdí, že nová vláda nie je vláda nestranných odborníkov, ktorí by zmierili spoločnosť a doviedli Slovensko k predčasným voľbám. „Toto, čo dnes nastúpilo, je progresívna vláda Čaputovej,“ skonštatoval.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nový premiér Ľudovít Ódor, vľavo, a odchádzajúci premiér Eduard Heger. Foto: fb/uradvladysr
  2. Bývalý sudca a súčasný advokát Dávid Lindtner v Bez cenzúry eReportu
  3. Hlas kritizuje vládu
  4. TOTO určite nečakali

Zároveň hovorí, že polovica ľudí v novej vláde sú „nastrčené neznáme mená bez názoru a autority“. „A druhá polovica sú zas odchovanci mimovládok a poslušní euroatlantisti,“ doplnil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Uhrík o novej vláde: Republika nebude politicky podporovať jednofarebnú vládu Čaputovej!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre