eReport.sk
Jaroslav Naď (OĽaNO). Foto: tasr

Vojna kvôli odpadu z testovania. Naď obvinil Rašiho, ten mu úder vracia

Pichol do osieho hniezda. Exminister zdravotníctva Richard Raši sa v týchto dňoch rozhodol venovať biologickému odpadu z celoplošného testovania. Opoziční poslanec tvrdí, že odpad sa len tak povaľuje vo vreciach na vojenskej základni, hoci by mal byť podľa zákona uložený v uzavretých nádobách. Tiež tvrdí, že už mal byť dávno zlikvidovaný a ministerstvo obrany tak hazarduje so zdravím národa.

Raši na tému spravil už niekoľko tlačoviek a vyhlásení, najnovšie sa dokonca rozhodol podať trestné oznámenie. Minister obrany Jaroslav Naď si však nenechá brnkať po nose a vyhrabal na exministra zaujímavú pikošku. Podľa Naďa totiž jedna košická firma, ktorá sa zaoberá likvidáciou bioodpadu uzavrela v roku 2011 zmluvy s viacerými štátnymi nemocnicami a inštitúciami za viac ako 4 milióny eur. „Na čele tejto mimoriadne úspešnej spoločnosti, ktorá najmä v čase vlády Smeru ryžovala na likvidácii odpadu zo zdravotníckych zariadení, stojí istá pani Janka Palčiková, zhodou náhod sesternica pána Richarda Rašiho,“ uviedol Naď. Raši mu však nato kontroval. „Namiesto toho, aby sa minister obrany priznal a riešil porušenie zákona, keď na Liptove protizákonne skladujú viac ako 300 ton biologicky kontaminovaného odpadu, začal sa vyhrážať a útočiť na moju príbuznú.“

Darí sa jej aj za Matoviča

Svojej sesternice sa zároveň zastal a rodinkárstvo odmietol. „Čo sa týka podnikania mojej príbuznej, podniká asi od roku 2006 a absolútne nič podozrivé ani nemorálne na tom nie je. Prvú zmluvu s nemocnicou na likvidáciu odpadu podpísala podľa Naďa ešte v roku 2011. Áno, v roku 2011, keď sme boli v opozícii. A mimochodom, pán Naď zamlčal, že podľa verejne dostupných informácií firma mojej príbuznej získala od apríla tohto roku, teda za vlády, ktorej je členom, v elektronických aukciách cca 10 nových verejných zákaziek. Ak má ktokoľvek akékoľvek podozrenie, je tu Úrad pre verejné obstarávanie. Ale Naď vie, že tam by neuspel,“ dodal Raši. Do celej kauzy si „rypol“ aj jeden z diskutujúcich. „Ukážte povolenie na skládku biologického odpadu, povolenie na čas skladovania, spôsob a bude. Ak takéto povolenia nemáte, jednoducho ste vytvorili čiernu skládku. Sľubovali ste maximálnu transparentnosť. Je to jednoduchý scan povolení a Raši skončil,“ radí Naďovi fanúšik. Minister obrany sa síce ohradil, ale žiadne dokumenty neukázal. „Všetko riešime s Okresným úradom v Liptovskom Mikuláši a s ministerstvom životného prostredia. A Raši skončil aj tak,“ dodal minister obrany. Otázne je, prečo to riešia až teraz.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport