tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Lekár Peter Visolajský Foto: tasr

Visolajský pripomenul: Ak vláda nezačne konať, lekári sú pripravení podať výpovede

Ponuku na zvyšovanie platov má Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR lekárom predložiť do konca týždňa. Pre TASR to uviedol šéf Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský. Následne majú s rezortom o návrhu rokovať.

„Aktuálne sme dostali prísľub, že ponuku nám predložia koncom tohto týždňa. Následne sa máme stretnúť a o návrhu rokovať,“ uviedol šéf odborárov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger (OĽaNO) a vľavo Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).
  2. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  3. Štefan Kuffa a Tomáš Taraba
  4. Zuzana Čaputová
  5. Šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) pôvodne avizoval, že platy zdravotníkov by sa mohli vyriešiť do konca júna. Do stanoveného termínu to chcel stihnúť aj minister financií Igor Matovič (OĽANO). „LOZ žiadnu oficiálnu ponuku od vlády, čo sa týka miezd, dodnes nedostalo. Oficiálna ponuka vlády nie je ani pre sestry,“ podotkol Visolajský.

Prezidentka hovorí o vážnom varovaní

V súvislosti s platmi zdravotníkov sa s Lengvarským v piatok (1. 7.) stretla aj prezidentka Zuzana Čaputová. Minister ju podľa jej slov ubezpečil, že na rokovacom stole už leží realistický plán so scenármi zvýšenia miezd.

Visolajský pripomenul, že ak vláda nezačne konať, lekári sú pripravení podať výpovede. „Okrem miezd lekári majú ďalších sedem požiadaviek, v ktorých zatiaľ nie je praktický posun,“ ozrejmil pre TASR. Hlava štátu vníma hrozbu hromadného odchodu lekárov ako vážne varovanie.

Ochotu podať výpoveď v polovici júna deklarovalo približne 3000 lekárov z nemocníc. Štrajkovú pohotovosť ako reakciu na situáciu v zdravotníctve vyhlásili odborári v apríli, majú osem návrhov a požiadaviek, ktoré považujú za nevyhnutné na zlepšenie stavu nemocníc na Slovensku.

Zdroj: tasr


      


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Visolajský pripomenul: Ak vláda nezačne konať, lekári sú pripravení podať výpovede

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku