eReport.sk
Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová. Foto: tasr

Čaputová na Sviatok sv. Cyrila a sv. Metoda: Vieru a vzdelanosť šírili aj iní

Prezidentka SR Zuzana Čaputová si na sociálnej sieti fotkou pripomenula dnešný Sviatok sv. Cyrila a sv. Metoda, ktorý je v kresťanskej komunite považovaný za jeden z najvýznamnejších. Svätý Cyril a svätý Metod sa vďaka svojmu celoživotnému dielu stali spolupatrónmi Európy.

„Svätý Cyril a svätý Metod sprostredkovali našim predkom vieru a vzdelanosť – základné hodnoty, na ktorých dodnes stojí naša civilizácia. Poznanie a múdrosť, ktoré nás obohacujú a písmo a slovo, ktoré nezraňujú, ale umožňujú šírenie nádeje,“ píše Čaputová vo svojom statuse.

Pridala jednu z ich najznámejších citácii

Aj keď Čaputová solúnskych bratov vo svojom statuse predsa len trochu podpichla, dozaista bude pre kresťanov jej odkaz prekvapivý, keďže je považovaná skôr za liberálnu političku. „Ich posolstvo je nadčasové a univerzálne, aj keď vieru a vzdelanosť na vtedajšom území Veľkej Moravy šírili aj iní, stali sa kresťanskými spolupatrónmi Európy,“ zdôraznila Čaputová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Český premiér Petr Fiala
  2. Lídri členských krajín NATO. V prednom rade vpravo prezidentka SR Zuzana Čaputová.
  3. Zhromaždenie ľudí v Prievidzi na sviatok svätého Cyrila a Metoda, ktoré zvolal Smer-SD.

K svojmu statusu pridala aj citáciu sv. Cyrila, ktorý bol známym obhajcom rovnosti ľudí a národov: „Či nepadá dážď od Boha na všetkých rovnako? Alebo slnko tiež nesvieti na všetkých? Nedýchame na vzduchu všetci rovnako? Ako sa teda vy nehanbíte pripomínať len tri jazyky a chcete, aby všetky ostatné jazyky a národy boli slepé a hluché?“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová na Sviatok sv. Cyrila a sv. Metoda: Vieru a vzdelanosť šírili aj iní

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti