eReport.sk
Podať výpovede a odísť zo Slovenska sú pripravené tisícky lekárov a zdravotných sestier. Ilustračné foto: fnspfdr.sk

Desivá prognóza: S tisíckami lekárov chcú odísť aj zdravotné sestry!

Zdá sa, že slovenské zdravotníctvo, ale najmä pacientov, čakajú veľmi ťažké časy. Ochotu podať výpoveď deklarovalo okolo 3000 lekárov, ku ktorým sa chcú pridať i zdravotné sestry. Za všetko vinia nezáujem ministerstva o riešenie problémov v rezorte.

Ochotu podať výpoveď doteraz deklarovalo okolo 3000 lekárov z nemocníc. Po dnešnom stretnutí s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) o tom informoval šéf Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský s tým, že lekári nedostali jasnú odpoveď na ich požiadavky. Podľa TASR sa očakáva, že podpisov pod vyhlásenia o pripravenosti podať výpovede bude pribúdať.

Zatiaľ je iba štrajková pohotovosť, ale…

Okolo 3000 deklarácií k výpovediam lekárov nie je zďaleka konečný stav. I napriek tomu, že v roku 2011 sme mali podobný počet vyzbieraných deklarácií, na Slovensku pracovalo v tom čase viac lekárov i sestier. V roku 2011 už samotná výpoveď necelých 2000 lekárov znamenala vyhlásenie núdzového stavu. Sme svedkami dokonca toho, že nás v nemocniciach oslovujú zdravotné sestry, ktoré sa chcú k lekárom pridať,“ vyhlásil Visolajský.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  2. Na kombosnímke zľava Eduard Heger, Zuzana Čaputová a Jaroslav Naď.

Lekárski odborári v apríli vyhlásili štrajkovú pohotovosť ako reakciu na situáciu v zdravotníctve, majú osem návrhov a požiadaviek, ktoré považujú za nevyhnutné na zlepšenie stavu nemocníc na Slovensku. Týkajú sa najmä financovania nemocníc, reformy systému zdravotných poisťovní, ohodnotenia lekárov či zvýšenia miezd sestier. Nevylučujú, že ich štrajková pohotovosť prerastie do hromadných výpovedí lekárov v nemocniciach.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Desivá prognóza: S tisíckami lekárov chcú odísť aj zdravotné sestry!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti