tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Robert Fico na snímke z videa.
Robert Fico na snímke z videa. Zdroj: yt/smer-sd

VIDEO Vykonáva Lipšicov úrad pomstu? Fico: Matovičove komando chce odstrániť advokáta Paru!

Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico si myslí, že opozičných politikov a obhajcov zo známych a citlivých káuz vyšetruje NAKA a rieši Úrad špeciálnej prokuratúry preto, lebo sa ich politické elity na čele s ministrom financií Igorom Matovičom chcú zbaviť. Toto tvrdenie demonštroval na prípade advokáta Mareka Paru, ktorý bol dvakrát za sebou obvinený aj napriek tomu, že jeho stíhanie zastavila NAKA aj krajská prokuratúra. Druhé obvinenie pri tom nemalo obsahovať žiadne nové dôkazy. „Vážení priatelia, toto je už skutočný humus nezákonnosti,“ pripomína Fico občanom vo videu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico. (Smer-SD).
  2. V popredí za rečníckym pultom Robert Fico.
  3. Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico.
  4. Zľava Robert Kaliňák, Robert Fico, Marek Para a Tibor Gašpar na spoločnej tlačovke.
  5. Robert Fico na snímke z videa.
  6. Bezpečnostný analytik Radovan Bránik.
  7. Generálny prokurátor Maroš Žilinka.

„Marek Para je významný advokát, ktorý na rozdiel od iných, má odvahu otvorene hovoriť o obludnom systéme nezákonnosti a porušovania ľudských práv, ktorý zaviedla súčasná vláda,“ tvrdí Fico vo svojom najnovšom videu. Parove odvážne tlačové konferencie a verejné vyhlásenia mali viesť k tomu, že sa politické elity rozhodli obhajcu „odstrániť“: „Preto sa Matovičovo komando na NAKE a Matovičov pudlík Lipšic rozhodli odstrániť ho.“

Pomsta od Lipšicovho prokurátora?

Para mimo iného odhalil aj prešľapy, ktorých sa mal dopustiť prokurátor Lipšicovej špeciálnej prokuratúra Vasiľ Špirko. Ten mal na zápisnici sfalšovať podpisy viacerých osôb, vrátane exministra vnútra Roberta Kaliňáka a to s cieľom pošpiniť ich. Za svoj prehrešok dostal Špirko len disciplinárny trest a navyše podal na Paru trestné oznámenie za organizovanie očierňovania jeho mena. Podľa Fica sa malo voči Parovi jednať o akt pomsty. Konanie voči nemu však bolo zastavené, aj keď malo byť rozhodnutie nejaký čas skrývané a to aj pred samotným Parom.

„Vyšetrovateľ NAKA Sabota konanie proti obhajcovi Parovi a ďalším zastavil, lebo nič také, čo si Špirko vymyslel, sa nestalo a že neexistovala ani žiadna organizovaná skupina,“ konštatuje Fico s dodatkom, že Špirkovu sťažnosť proti rozhodnutiu vyšetrovateľa odmietla aj krajská prokuratúra (KP). Následne však mala pomsta pokračovať.

„Len šesť dní po rozhodnutí KP NAKA opäť obvinila Paru z toho istého skutku, ktorý bol dvakrát odmietnutý,“ pokračuje Fico s tým, že Paru obvinil opäť Sabota a tentokrát do obvinenia pridal aj zločineckú skupinu, aby to neriešil úrad, ktorému šéfuje generálny prokurátor Maroš Žilinka, ale aby to mal pod kontrolou Lipšic na špeciálnej prokuratúre.

Rýchly spád

Veci sa už potom mali začať hýbať pomerne rýchlo a to aj napriek tomu, že údajne neexistovali nové dôkazy: „Paru vzal do väzby sudca najvyššieho súdu Kliment, nakoniec, kto iný a aj po prepustení čelí obhajca Para celému radu nezákonností, ako to je vo všetkých prípadoch, ktoré dozoruje Lipšicova špeciálna prokuratúra,“ dodal Fico.

Tomu sa nepozdávala ani opätovná nominácia Sabotu ako vyšetrovateľa. „Ako je možné, že je vyšetrovateľom v Parovom prípade Sabota? Ten Sabota, ktorý je spolu s výkvetom NAKA – Čurillom, obvinený z najzávažnejších zločinov, keď chceli zlikvidovať vyšetrovateľku Santusovú, ktorá ich zločiny vyšetrovala?,“ pýta sa na záver Fico.

Zdroj: youtube.com/smer-sd


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Vykonáva Lipšicov úrad pomstu? Fico: Matovičove komando chce odstrániť advokáta Paru!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku