eReport.sk
Jorge Buxadé Vivillalba.
Jorge Buxadé Vivillalba. Zdroj: printscreen fb/ing.milan.uhrik

VIDEO Uhrík upozornil na šokujúci prejav v Bruseli: Posielate Európanov na porážku!

Aká má byť a aká bude Európa za niekoľko rokov? Táto citlivá téma aktuálne zamestnáva politikov naprieč celým starým kontinentom. Na záveroch Konferencie o budúcnosti Európy, ktorá je na stole v Bruseli, to však ani zďaleka nevyzerá na jednotu medzi členskými štátmi či ich zástupcami v europarlamente. A nielen europoslanec Uhrík si myslí, že to, kam má podľa časti politikov Európa smerovať, nie je práve v prospech demokracie a plurality názorov. Redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi.

Závery Konferencie o budúcnosti Európy (CoFoE) zohľadňujú najmä záujmy európskych inštitúcií. Myslí si to slovenský europoslanec Milan Uhrík. „Konferencia o budúcnosti Európy je dobrá myšlienka s veľkým potenciálom, ak by Brusel dokázal rešpektovať názorovú pluralitu a zapojiť do diskusie a rozhodovacích procesov tých, ktorí majú na veci odlišný pohľad,“ zdôraznil Uhrík z mimoparlamentného hnutia Republika.

Uhrík: Cieľom bolo navodiť zdanie demokracie

Z opisu a priebehu konferencie usudzuje, že jej skutočným cieľom bolo navodiť zdanie demokracie, plurality názorov a záujmu o občanov. „V praxi to boli prejavy pred prázdnou sálou, mimovládky a aktivisti platení bruselskými peniazmi a študenti, ktorých náklonnosť si kupujú cez rôzne výlety, stáže, pobyty opäť zväčša za bruselské peniaze,“ doplnil nezaradený europoslanec.

Španiel adresoval Bruselu tvrdé výčitky

Šéf hnutia Republika na sociálnej sieti upozornil aj na šokujúci prejav španielskeho europoslanca Jorgeho Budaxé Villalbaua z pravicovej strany Vox, ktorá sa netají svojim euroskepticizmom. Španiel v Európskom parlamente predniesol tvrdé výčitky voči Únii.

Related Posts

  1. Na archívnej snímke Pavol Baboš.
  2. Zľava Michal Šimečka a Martin Hojsík.
  3. Mikuláš Dzurinda
  4. Korčok
  5. Na snímke Jozefína Gregorová obstriháva nášivky hviezd na zástave Európskej únie
  6. Kauza Katargate pokračuje
  7. Rafael Rafaj ako poslanec SNS na archívnej snímke z 11. novembra 2008.

„Chcete tu od nás, aby sme hlasovali za závery Konferencie o budúcnosti Európy. Päť hárkov identických ako prvý dokument, lebo závery ste už mali pripravené. Buďte trochu úprimní: na Európanov kašlete, chcete len viac moci! Keby to je na Vás, národné parlamenty už neexistujú. Rečníte o demokracii, ale chcete umlčať každého oponenta. Umlčali ste reálnu diskusiu a spravili ste si globalistickú párty za peniaze ľudí… Pred storočiami chodili elity do boja v prvej línii. Dnes sa len skrývate v babylonskej veži a posielate Európanov na porážku,“ rozhorčene konštatoval pred európskym plénom v Bruseli španielsky politik.

Zdroj: fb/ing.milan.uhrik

Protest desiatky štátov vníma Uhrík ako prejav obáv

Neformálny dokument, v ktorom desať členských štátov EÚ varuje pred unáhlenými zmenami základných zmlúv Únie, vníma Uhrík ako prejav obáv zo zasahovania do vnútorných záležitostí krajín.

Plénum CoFoE napokon prijalo 49 návrhov

Občania členských štátov EÚ mali v rámci konferencie do mája 2022 možnosť vyjadriť sa k fungovaniu EÚ a navrhnúť zmeny. Plénum CoFoE napokon v apríli tohto roka prijalo 49 návrhov zahŕňajúcich viac ako 300 opatrení na ich dosiahnutie v rámci deviatich širších tematických oblastí. Týmito návrhmi sa budú zaoberať Európsky parlament, vlády členských krajín i Európska komisia.

Zdroj: tasr, fb/ing.milan.uhrik


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Uhrík upozornil na šokujúci prejav v Bruseli: Posielate Európanov na porážku!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php