eReport.sk
Korčok
Ivan Korčok bol na návšteve Ukrajiny. Foto: tasr

Korčok otvorene: EÚ je pre Slovensko najlepšou zárukou mieru, stability a prosperity


Európska únia (EÚ) predstavuje pre Slovensko najlepšiu záruku mieru, stability a prosperity. Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) to uviedol pri príležitosti pondelkového Dňa Európy. EÚ vníma ako spoločenstvo krajín založené na hodnotách právneho štátu, demokracie a slobody. SR je podľa neho jeho pevnou súčasťou.

Korčok: Únia je pre Slovensko záruka mieru a prosperity

Aj v krízach, ktorým čelíme, Únia ukázala, že nie je len projektom do dobrého počasia, ale dokáže efektívne pomáhať svojim členom a partnerom. Dnes si viac ako inokedy uvedomujeme, aké dôležité bolo naše rozhodnutie vstúpiť do Európskej únie,“ povedal minister.

Spoločná legislatíva poskytuje Slovákom právnu istotu?

Vstup do EÚ, ktorý v referende v roku 2003 podporilo vyše 92 percent hlasujúcich, Slovensko podľa rezortu diplomacie pevne ukotvil v rodine vyspelých, moderných a demokratických krajín Európy. Ako skonštatoval, zlepšilo sa postavenie SR na medzinárodnej scéne a zrealizovali sa zásadné reformy, ktoré Slovensko zmodernizovali a prispeli k výnimočnému ekonomickému rastu. „Spoločná európska legislatíva poskytuje Slovákom väčšiu právnu istotu, silnejšiu garanciu dodržiavania základných ľudských práv a ochranu spotrebiteľských práv,“ dodalo ministerstvo.

Konferencia priniesla vyše 300 opatrení

 Ako pripomenulo, tento rok na Deň Európy vyvrcholí aj Konferencia o budúcnosti Európy, projekt celoeurópskych občianskych konzultácií, ktorý sa začal presne pred rokom. „Ich výsledkom je 49 konkrétnych návrhov a 300 opatrení, ktoré sa týkajú všetkých oblastí života Európanov. Od ekonomiky a sociálnych otázok, životného prostredia a zmeny klímy, cez vzdelávanie, zdravie, digitálnu transformáciu, demokraciu, hodnoty a bezpečnosť až po migráciu a úlohu EÚ vo svete,“ priblížil rezort.

Bude vás zaujímať:

  1. Vláda progresívcov?
  2. Slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok.
  3. Jorge Buxadé Vivillalba.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Korčok otvorene: EÚ je pre Slovensko najlepšou zárukou mieru, stability a prosperity

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne