eReport.sk
Kristián Čekovský, foto: tasr

VIDEO Vojna poslancov. Oľaňák sa vysmieva Tarabovi. Ani počítať nevieš! Ten vracia úder. A ty nevieš, že panda nie je vták!

V parlamentných laviciach nevznikajú iba priateľstvá. Najnovšie si nevedia prísť na meno dvaja poslanci. Kristián Čekovský (OĽANO) sa na sociálnej sieti vysmieval z Tomáša Tarabu (Život) kvôli jeho matematickým schopnostiam. Taraba vytiahol na Čekovského staré video, keď ešte pracoval ako redaktor v RTVS.

„Keďže sa pán poslanec vyjadruje zásadne ku všetkému, nevynechal ani tému rušenia 1 a 2 centových mincí. Trošku mu to ale nevyšlo,“ smial sa Čekovský a priložil aj video. „Ja som teraz pozeral, že rožok stojí dnes v obchode 0,08 centa. To znamená, že vy, keď idete zaokrúhľovať, ak to správne rozumiem na 5 centov, to znamená, že tento rožok bude stáť od 1.1. jedno euro,“ zaperlil Taraba. „Zaokrúhľovať sa nebudú jednotlivé položky nákupov, ale až výsledná suma. Ak sa bude platba končiť číslicou jedna alebo dva, suma sa zaokrúhli nadol. Ak sa bude končiť číslami 3 až 7, výsledná suma sa zaokrúhli na 5 centov. A ak bude zakončená číslicami 8 alebo 9, tak sa cena nákupu zaokrúhli nahor,“ vysvetlil Čekovský. Ak by ste si teda kúpili iba jeden rožok za 8 centov, zaplatíte 10 centov.

– Foto: fb/kristiancekovsky

Poslanec za OĽANO sa z Tarabovho prešľapu smial, no pripomenul aj jeho iné „hriechy“. Vyčíta mu, že sa do parlamentu zviezol na chrbte ĽSNS a neskôr zo strany odišiel. Pôsobí v parlamente ako nezávislý. „Keďže sa nikomu nezodpovedá, neplní si ani svoje povinnosti. Nechodí na výbory, 65 % absencií na kultúrno-mediálnom výbore a nepredkladá ani zákony (doposiaľ štyri návrhy). Vlastní firmu s Petrom Koščom aktuálne medzinárodne hľadaným podnikateľom, ktorý mal podľa obvinení uplácať Dušana Kováčika,“ vytiahol pikošky Čekovský. „Práve si dokázal, že ty nevieš ani používať web stránku OR SR, inak by si videl, ze žiadnu firmu nevlastním a mimochodom dnes už niet najmenších pochýb, že jeho obvinenie je na úrovni obvinenia Vlada Pčolinského,“ bránil sa Taraba, ktorý v jednej firme s Koščom v minulosti naozaj figuroval.

– Foto: fb/kristiancekovsky

Ako „odplatu“ vytiahol na Čekovského jeho redaktorskú minulosť, keď v jednom živom vstupe mal hovoriť o mláďatách pandy červenej. „Sú ohrozené pytliactvom. Ročne tak prichádza svet v podstate o nejakých 10 tisíc pánd. Za posledných približne 50 rokov prišlo, je vlastne o týchto pánd asi…“ zakoktal sa v reportáži Čekovský a Taraba sa mu vysmial. „Ty, čo si sa nevedel naučiť naspamäť ani, že panda nie je vták. Vyhodili ťa z RTVS, lebo zistili, že sa nevieš naučiť naspamäť ani hlúpe dokrútky. Tak aspoň do pléna NR SR by si mohol chodiť, nakoľko poslednýkrát kvôli tomu, že si tam nebol, prepadol zákon, čo si predkladal,“ oboril sa nezaradený poslanec.

Čekovského nešťastný živý vstup koluje internetom. – Foto: fb/zomri

Čekovský však tvrdí, že ho neprepustili kvôli reportáži o pandách. „Z RTVS ma prepustili asi tri roky po tom živom vstupe. Medzitým som vyrobil stovky iných reportáží,“ dodal. Bod programu vraj nechal prepadnúť zámerne. „Na základe možností, ktoré mi dáva rokovací poriadok som nechal bod prepadnúť v poradí na neskôr, keďže som na základe pripomienok občanov, občianskych združení, ministerstiev a ďalších, ešte pripravoval v spolupráci s Ministerstvom kultúry SR poctivý pozmeňujúci návrh, aby bol výsledný zákon schválený v čo najlepšej a najkvalitnejšej podobe,“ dodal poslanec za OĽANO.

Zdroj: fb/zomri

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Vojna poslancov. Oľaňák sa vysmieva Tarabovi. Ani počítať nevieš! Ten vracia úder. A ty nevieš, že panda nie je vták!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti