eReport.sk
Alexander Drueke a Andy Huynh sä údajne prvými zajatými občanmi USA počas vojny na Ukrajine.
Alexander Drueke a Andy Huynh sä údajne prvými zajatými občanmi USA počas vojny na Ukrajine. Zdroj: twitter

VIDEO Ruské médiá ukázali zajatých Američanov: Volám sa Alexander Drueke, som proti vojne

Ruské médiá v piatok zverejnili zábery dvoch mužov, ktorých označili za zajatých amerických občanov bojujúcich za Ukrajinu. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Ruský denník Izvestija zverejnil krátky rozhovor s mužom, ktorý bol identifikovaný ako 27-ročný Andy Huynh pochádzajúci z mesta Hartselle v štáte Alabama. Ruská štátna televízia RT zasa zverejnila fotografiu muža, ktorého identifikovala ako 39-ročného amerického občana Alexandra Druekeho z Tuscaloosy tiež v Alabame.

V aplikácii Telegram bolo zverejnené iné šesťsekundové video, v ktorom muž s americkým prízvukom hovorí: „Volám sa  Alexander Drueke, som proti vojne.“ Slová „som proti vojne“ následne zopakoval aj v ruskom jazyku.

Zdroj: twitter.com

V inom dvojsekundovom videu muž, ktorého Izvestija identifikovala ako Hyunha, povedal po rusky „som proti vojne“.

Ruské ministerstvo obrany sa k týmto záberom pre Reuters doposiaľ nevyjadrilo. 

Alexander Drueke a Andy Huynh išli na Ukrajinu ako dobrovoľníci, aby sa zapojili do bojov proti Rusku, no už týždeň sú nezvestní a ich rodinní príslušníci sa obávajú, že boli zajatí. Americká armáda uviedla, že obaja nezvestní muži v minulosti vo svojej vlasti slúžili v armáde.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden.
  2. ritský premiér Boris Johnson (druhý zľava) a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj kráčajú počas stretnutia centrom Kyjeva v sobotu 9. apríla 2022.
  3. Americký prezident Joe Biden
  4. Prezident USA Joe Biden na bicykli.
  5. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Americký prezident Joe Biden podľa webu RTVS povedal, že má informáciu o dvoch Američanoch nezvestných na Ukrajine. Vyzval amerických občanov, aby sa nevydávali na Ukrajinu. Dodal, že nevie, kde sa obaja muži nachádzajú. „Američania by na Ukrajinu jazdiť nemali,“ uviedol Biden.

Na Ukrajine mali padnúť aj Briti, Kanaďania či Poliaci

Ruské ministerstvo obrany podľa agentúry Interfax informovalo o „zničení“ 1 956 z celkovo 6 956 bojovníkov zo 64 krajín. Ďalších 1 779 žoldnierov vraj medzitým z Ukrajiny odišlo. Rusko podľa hovorcu ministerstva vedie v viditeľnosti aj všetkých zahraničných inštruktorov a poradcov.

Na Ukrajine medzitým prišlo o život 214 Američanov, 162 Kanaďanov a 101 Britov. Tiež vraj „bolo zničených“ 378 z 1831 Poliakov, ktorí dorazili na Ukrajinu od začiatku ruskej invázie, 102 z 504 Rumunov či 120 z 355 Gruzíncov, tvrdil hovorca ministerstva Igor Konašenkov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Ruské médiá ukázali zajatých Američanov: Volám sa Alexander Drueke, som proti vojne

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti