eReport.sk
Prezident USA Joe Biden na bicykli.
Prezident USA Joe Biden na bicykli. Foto. tasr/ap

VIDEO Biden mal opäť malú nehodu. Tentoraz spadol z bicykla, nie však počas jazdy

Zdá sa, že aj pri jednom z najmocnejších mužov sveta platí, že roky neoklameš. Najstarší prezident, akého Spojené štáty doteraz mali, sa opäť postaral o menší rozruch počas toho, ako sa rozhodol „oprášiť“ si svoj bicykel. Samotná jazda na bicykli mu síce problémy nerobila, horšie to však už bolo vo chvíli, keď bicyklovanie prerušil.

Americký prezident Joe Biden v sobotu ráno spadol z bicykla, keď sa pokúšal z neho zosadnúť, ale nezranil sa. TASR o tom informuje na základe správy agentúr AFP a AP.

„Som v poriadku,“ povedal 79-ročný šéf Bieleho domu prítomným  novinárom po tom, čo mu agenti amerických tajných služieb rýchlo pomohli vstať. Povedal, že sa mu noha zachytila v pedáli.

Zdroj: youtube.com/the telegraph

Biden sa bicykloval so svojou manželkou Jill neďaleko ich dovolenkového domu v mestečku Rehoboth Beach v štáte Delaware. Po tom, ako sa po páde rýchlo postavil, sa ešte niekoľko minút rozprával s ľuďmi zhromaždenými pri ceste, ktorí tam na neho čakali.

FOTO Biden zastavil bicykel a pri zostupovaní z neho neudržal rovnováhu

GALÉRIA – Foto: tasr/ap

Bidenovci trávia vo svojom dome na pláži predĺžený víkend. V piatok oslávili 45. výročie svadby, píše AP.

V sobotu to nebolo prvýkrát, keď musel Biden neplánovane vstávať zo zeme. Vlani v marci sa mu podarilo spadnúť vo chvíli, keď sa pokúšal nastúpiť do lietadla Air Force One. Vtedy trikrát zakopol a trikrát aj spadol.

Zdroj: youtube.com/the telegraph

Vedúca odboru pre komunikáciu s tlačou Karine Jean-Piere vtedy povedala reportérom, že je prezident po páde v poriadku a teší sa na cestu do Ázie. „Veľmi fúkalo. Sama som skoro spadla, keď som nastupovala do lietadla,“ uviedla. 

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden.
  2. Americký prezident Joe Biden
  3. Americký prezident Joe Biden hovorí o vojne na Ukrajine v Bielom dome.
  4. Alexander Drueke a Andy Huynh sä údajne prvými zajatými občanmi USA počas vojny na Ukrajine.

Podľa britského denníku Independent tento pád vyvolal opätovné diskusie o tom, v akom zdravotnom stave je vo svojom pokročilom veku prezident. Obavy Američanov potvrdil aj marcový prieskum, kde si polovica zúčastnených nebola istá, či je Joe Biden fyzicky a mentálne pripravený prevziať rolu prezidenta.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Biden mal opäť malú nehodu. Tentoraz spadol z bicykla, nie však počas jazdy

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti