eReport.sk
Britský hudobník Sting.
Britský hudobník Sting. Foto: tasr/ap

VIDEO Sting si vo Varšave dal pauzu kvôli Kyjevu: Vojna na Ukrajine je absurdita založená na lži!

Niektorých potešil, iných šokoval a väčšinu pravdepodobne určite prekvapil. Ťažký profesionál a mimoriadne úspešný predstaviteľ svetového šoubiznisu. Bývalý líder legendárnej kapely The Police si nečakane urobil počas koncertu u našich severných susedov pauzu, aby adresoval fanúšikom svoje posolstvo o demokracii a o vojne na Ukrajine. Nebol pritom všeobecný, ale naopak, veľmi konkrétny, pričom sa jasne postavil na stranu Kyjeva.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Gubernátor Michail Razvožajev.
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  3. Súd EÚ rozhodol
  4. Mimoriadne vyjadrenie Šojgua
  5. Právo na všetko?
  6. Kontroverzná správa
  7. Na kombosnímke bojovník pluku Azov a väznica Olenivka po útoku.
  8. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  9. Ukrajinský oligarcha Olexij Vadaturskyj na titulke ukrajinskej mutácie magazínu Forbes z roku 2020.

Britský hudobník Sting v sobotu večer prerušil svoj koncert v poľskom hlavnom meste Varšava, aby varoval publikum, že demokracia je na celom svete ohrozená, a vojnu na Ukrajine odsúdil ako „absurditu založenú na lži“. Sting zároveň požiadal populárneho poľského herca Macieja Stuhra, aby prišiel za ním na pódium a preložil jeho varovanie, že demokracii „vážne hrozí zánik, ak ju nebudeme brániť“, informuje tlačová agentúra AP.

„Alternatívou demokracie je násilie“

„Alternatívou demokracie je väzenie, väzenie mysle. Alternatívou demokracie je násilie, útlak a mlčanie,“ povedal 70-ročný hudobník, vlastným menom Gordon Sumner.

Sting predniesol svoje posolstvo v krajine, ktorá hraničí s Ukrajinou, kde Rusko 24. februára 2022 spustilo inváziu, počas ktorej zahynuli už desaťtisíce ľudí a milióny boli vysídlené. Poľsko sa stalo útočiskom pre viac Ukrajincov ako ktorákoľvek iná krajina na svete, podotýka AFP.

„Ak túto lož prehltneme, sama nás pohltí“

„Vojna na Ukrajine je absurdita založená na lži. Ak túto lož prehltneme, sama nás pohltí,“ vyhlásil Sting. Spevák pritom narážal na ospravedlnenia, ktorými sa Rusko snaží zdôvodniť svoju vojenskú inváziu na Ukrajinu vrátane tvrdenia Kremľa, že cieľom Moskvy je „denacifikovať“ Ukrajinu, na čele ktorej stojí „židovský prezident“ (Volodymyr Zelenskyj).

Po prejave dal song Fragile

Potlesk vyvolalo najmä Stingovo vyhlásenie, že demokracia je niečo chaotické a frustrujúce, „ale stále stojí za ňu bojovať“. Sting po svojom prejave uviedol skladbu „Fragile“, v ktorej sa spieva, že „nič nepochádza z násilia a nikdy ani nemohlo“.

Zdroj: youtube.com/tётя kлава

Európska únia a ľudskoprávne organizácie často obviňujú poľskú populistickú vládu, že svojím úsilím o sprísnenie kontroly nad súdmi a médiami, obmedzením reprodukčných práv žien a rétorikou zameranou proti LGBTQ narúša demokratické normy. Sting v rámci svojho prebiehajúceho turné s názvom „My Songs“ zavíta 28. septembra do Košíc a 30. októbra do Bratislavy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Sting si vo Varšave dal pauzu kvôli Kyjevu: Vojna na Ukrajine je absurdita založená na lži!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php