eReport.sk
Peter Kremský a Peter Kažimír.
Peter Kremský a Peter Kažimír. Foto: fb/pk, tasr

VIDEO Politik OĽANO, ktorý by Kažimíra najradšej hneď “vygumoval”, má jasný plán! Čo mu odkázal?

Hon na guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) zo strany vládneho štvorspolku pokračuje! Peter Kremský, poslanec OĽANO nepriamo dal jasne najavo, že nemá žiadne pochybnosti o vine Petra Kažimíra. Toho obvinil priamo Úrad špeciálnej prokuratúry na čele s Danielom Lipšicom z prečinu úplatkárstva- a to, zdá sa, najmä základe výpovede kajúcnika Františka Imreczeho, bývalého šéfa Finančnej správy. Prezumpcia neviny je podľa všetkého pre Kremského neznámy pojem. Vo svojom videu sa veľmi jasne vyjadril, o čo mu teraz v súvislosti s kauzou “Peter Kažimír” primárne ide.

„Samozrejme, že je to značne sťažené, tým, že kreslo guvernéra NBS je chránené. No myslím si, že sú tu rôzne zákonné možnosti, ktoré dovoľujú takýto krok v odôvodnených prípadoch vykonať. Podľa mňa sú tie prípady odôvodnené, a to preto, ak sa ukáže, že bol v podstate členom organizovanej zločineckej skupiny,” riekol poslanec z Obyčajných ľudí ešte v polovici augusta tohto roku, keď sa vynorili podozrenia, že v kauze Mýtnik má figurovať aj meno Petra Kažimíra.

Kremský už v lete tvrdil, že Kažimír musí ísť “dole”

Kremský vtedy pripomenul, že vláda má viacero možností, ako Kažimíra zbaviť funkcie.  Napríklad môže zvážiť či je vhodným zástupcom Slovenska v Rade Európskej centrálnej banky. Nemusí tam pôsobiť totiž len guvernér, ale aj viceguvernér, minister financií, premiér či nejaký iný minister. Takže, aj toto sa dá zvážiť. Krokov je viac, ktoré sú možné, Nechcem zatiaľ všetko prezrádzať,” spresnil ako vidí situáciu.

“Je veľmi ťažké uveriť, že by o tom nevedel”

Po tom, ako Kažimírovi už doručili uznesenie o obvinení z podozrenia z úplatkárstva v inej veci, zverejnil Kremský video, v ktorom avizoval, že požiadavku odvolávanie Kažímíra z funkcie tentoraz položí aj reálne na stôl. “Tá obrovská korupcia, ktorá sa odkrýva na ministerstve financií a Finančnej správe za minulej vlády, svedčí naozaj o tom, že sa tam dialo obrovské podplácanie, točili sa obrovské peniaze, dávali sa obrovské úplatky. Je veľmi ťažké uveriť, že vtedajší najvyšší predstaviteľ ministerstva financií, terajší guvernér Peter Kažimír, by o tom nevedel. Je podozrivý z toho, že toleroval, kryl, prípadne aj podporoval túto obrovskú korupciu. Je čas povedať, že takéhoto človeka nechceme mať ako šéfa NBS,” uviedol vo videu zverejnenom v stredu krátko pred 22.00 hodinou Kremský.

V pondelok vyzve Kremský vládu uznesením

Kremský Kažimíra opäť vyzval, “aby prestal robiť hanbu Slovenskej republike”. Ak si, ako poslanec OĽANO uviedol, Kažimír neuvedomí, že vo funkcii guvernéra NBS nemá čo robiť, v pondelok (18. 10.) na zasadnutí finančného výboru navrhne uznesenie, ktorým vyzve vládu, aby ho odvolala, aby navrhla prezidentke Zuzane Čaputovej odvolanie Kažimíra.

“Je to pomerne komplikovaný proces, ale verím, že aj tento proces prispeje k tomu, aby sa verejná správa, verejný život očistili od korupcie,” uzavrel vo videu Kremský, ktorý patrí k jedným z najlojálnejších poslancov voči svojmu straníckemu šéfovi a ministrovi financií Igorovi Matovičovi.

Zdroj: fb/peterkremskyolano

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  2. Eduard Heger
  3. Peter Kremský (OĽANO).
  4. Guvernér NBS Peter Kažimír.
  5. Kristián Čekovský a Veronika Remišová.
  6. Peter Kremský a Igor Matovič.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Politik OĽANO, ktorý by Kažimíra najradšej hneď “vygumoval”, má jasný plán! Čo mu odkázal?

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport