eReport.sk
Samuel Vlčan, foto:tasr

Minister pôdohospodárstva Vlčan: Predstavím legislatívu, ktorá lepšie ochráni slovenskú pôdu

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan (nominant OĽANO) predstaví legislatívu, ktorá lepšie ochráni slovenskú pôdu pred nákupom zo zahraničia. Slovenský agrominister to povedal pred stredajším rokovaním vlády.

„Som rád, že maďarská strana prehodnotila svoj plán investovať do zriadenia fondu na nadobúdanie poľnohospodárskej pôdy v okolitých krajinách. Aj napriek tomu budeme pokračovať v príprave legislatívy, ktorá lepšie ochráni slovenskú pôdu, ktorá je naše národné bohatstvo. V najbližšom období predstavím vláde návrh legislatívnych riešení, ktoré budú v prospech Slovenska, ale zároveň budú rešpektovať právo EÚ, spresnil.

Musia fungovať inštitúcie

Podľa neho je potrebné, aby bol čo najskôr ozdravený Slovenský pozemkový fond. „Ak budú naše inštitúcie fungovať a zabezpečíme im dostatočný finančný rámec, tak budú mať možnosť udržať tak pôdu, ako aj  kľúčové nehnuteľnosti vo vlastníctve SR a odolať tak tlakom zo zahraničia,” dodal Vlčan. V maďarskom štátnom vestníku v utorok (12. 10.) večer zverejnili okamžité odvolanie vládneho nariadenia o zriadení fondu na nákup poľnohospodárskej pôdy v zahraničí. Na zverejnenie odvolania, ktoré podpísal maďarský premiér Viktor Orbán, upozornil v stredu (13. 10.) spravodajský server 24.hu.

Viac z domácej politiky:

  1. Peter Kremský a Peter Kažimír.

Maďarský premiér Viktor Orbán v júli nariadil, aby minister zahraničných vecí do konca septembra zriadil fond s rámcom 400 miliónov eur, ktorý by bol “základom na rozširovanie domácich poľnohospodárskych podnikov v zahraničí,” pričom 70 percent fondu malo byť hradených zo štátneho rozpočtu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Minister pôdohospodárstva Vlčan: Predstavím legislatívu, ktorá lepšie ochráni slovenskú pôdu

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport