eReport.sk
Ján Budaj, foto: tasr

Raši kriticky o Budajovi: Ak zostane vo funkcii, môže to skončiť tragicky!

Nezaradení poslanci pôsobiaci v Hlase-SD podporia návrh na odvolanie ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽANO) pri hlasovaní v Národnej rade (NR) SR. Informoval o tom poslanec a podpredseda strany Richard Raši. Nezvládnutie situácie s medveďom hnedým nie je podľa jeho slov jediný dôvod, strana hovorí o viacerých manažérskych zlyhaniach vo vedení rezortu.

Raši ostro kritizuje Budaja

 „S prácou ministra životného prostredia sme dlhodobo nespokojní, preto všetci poslanci Hlasu-SD budú hlasovať za a podporia návrh na vyslovenie nedôvery voči jeho osobe,“ povedal Raši. Doterajšie pôsobenie Budaja vo funkcii označil za smutný príbeh, ktorý pri jeho zotrvaní vo vedení rezortu môže mať tragický koniec. Podotkol, že Budaj dlhodobo nezvláda systémové riešenia pri rozšírení populácie medveďa, problém necháva „vyhniť“, aby nemusel robiť nepopulárne kroky.

Nezvládol svoju funkciu

Krajský predseda strany Hlas-SD v Banskej Bystrici Roman Malatinec kritizoval ministra aj v súvislosti so stredajším (22. 6.) rokovaním parlamentného hospodárskeho výboru. Hovorí o monológu Budaja, ktorý s ľuďmi z regiónu nechce diskutovať. Myslí si, že minister k odstrelu medveďov nepristúpi napriek ich premnoženiu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga.
  2. Ján Budaj (OĽaNO) počas mimoriadnej schôdze parlamentu v Bratislave 23. júna 2022.
  3. Nezaradený poslanec Milan Mazurek (Republika).
  4. Zľava Richard Raši a Boris Kollár v štúdiu TV Markíza počas relácie Na telo.

Poukázal na štatistický každoročný nárast populácie medveďa hnedého a pýta sa, dokedy chce Budaj čakať. Aj štúdia a dáta, na ktorých potrebu sa Budaj odvoláva, budú podľa Malatinca len štatistiky s možnými odchýlkami, pretože sa nedá zrátať všetky medvede. Žiada napríklad, aby sa napĺňal vypracovaný program starostlivosti o medveďa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Raši kriticky o Budajovi: Ak zostane vo funkcii, môže to skončiť tragicky!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti