eReport.sk
Budova, kde slávnostne otvorili zrekonštruované priestory Neuropsychiatrickej kliniky SZÚ v Psychiatrickej nemocnici Philippa Pinela v Pezinku
Budova, kde otvorili zrekonštruované priestory Neuropsychiatrickej kliniky SZÚ. Foto: tasr

VIDEO Pezinská psychiatria má novinku. Pribudli lôžka, šéf nemocnice povedal detaily

PEZINOK – Na neuropsychiatrickej klinike v pezinskej nemocnici pribudlo pre pacientov 18 lôžok, dokopy tak po novom disponuje kapacitou 50 miest. Na slávnostnom otvorení nových a zrekonštruovaných priestorov Neuropsychiatrickej kliniky Slovenskej zdravotníckej univerzity (SZU) a Psychiatrickej nemocnice Philippa Pinela (PNPP) o tom v stredu informoval riaditeľ nemocnice Martin Hromádka.

Pôvodne klinika ponúkala 32 lôžok, ku ktorým od stredy pribudlo ďalších 18. “Je to jediné neuropsychiatrické oddelenie na Slovensku. (…) Neuropsychiatrické pracoviská nie sú ani vo viacerých okolitých štátoch, takže je to naozaj jedinečné pracovisko,” vysvetlil Hromádka s tým, že naň dochádzajú pacienti z celého Slovenska. Dodal, že náklady na rekonštrukciu sa pohybovali na úrovni niekoľko desiatok tisíc eur.

Klinika sa zameriava sa najmä na včasnú diagnostiku a liečbu neuropsychiatrických syndrómov a ochorení, ako sú napríklad neurovývinové poruchy, iniciálne štádiá demencií a kognitívnych porúch, záchvatové stavy a neurologické poruchy s psychiatrickou symptomatikou či izolované neuropsychiatrické syndrómy pri neurologických chorobách ako skleróza multiplex, degeneratívne choroby, stavy po cievnych mozgových príhodách a podobne.

VIDEO Na neuropsychiatrickej klinike budú po novom disponovať 50 lôžkami

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pezinská psychiatria má novinku. Pribudli lôžka, šéf nemocnice povedal detaily

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport