eReport.sk
Výboh na súde uspel
Miroslav Výboh, foto: profimedia

Interpol rozhoduje, či ho NAKA oklamala pri vydávaní medzinárodného zatykača na Výboha!

Medzinárodná policajná organizácia Interpol má podozrenie, že ju Národná kriminálna agentúra (NAKA) a Lipšicov Úrad špeciálnej prokuratúry oklamali a zneužili v prípade vydania medzinárodného zatykača na trestne stíhaného podnikateľa Miroslava Výboha. Polícia tvrdila, že sa Výboh skrýva a neprijíma poštu vo Zvolene, pri čom však má podnikateľ trvalý pobyt už viac ako 10 rokov v Monaku. S informáciou prišiel denník Pravda.

Výboh je obvinený z toho, že mal sprostredkovať úplatok vo výške 150 tisíc eur pre bývalého premiéra Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Konkrétne obvinenie obsahuje zločin prijímania úplatku. Medzinárodný zatykač, ktorý bol vydaný súdom 12. augusta 2021, zverejnil aj Interpol a súčasní vládni predstavitelia sa s týmto zverejnením chválili na svojich fanúšikovských stránkach.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vladimír Soták na videosnímke počas tlačovky.
  2. Nie je rozvoj ako rozvoj

Hrozí medzinárodný škandál

Ak by sa informácie o klamstve NAKA ukázali ako pravdivé, slovenským orgánom činným v trestnom konaní by hrozil medzinárodný škandál a minimálne dočasný pokles dôveryhodnosti slovenskej polície a možno aj súdov v očiach zahraničných partnerov. Ak by Interpol rozhodol v prospech Výboha, tak tým uzná, že jeho práva boli porušené. To by mohlo ovplyvniť celý ďalší proces.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Interpol rozhoduje, či ho NAKA oklamala pri vydávaní medzinárodného zatykača na Výboha!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php