eReport.sk
Michal Kaliňák
Michal Kaliňák. foto:eReport

VIDEO Kandidát na prešovského župana Kaliňák: Vláda nežije v realite, pozeráme sa na motovidlá!

Hosťom Rasťa Ekkerta BEZ CENZÚRY bol tentokrát politik Michal Kaliňák. V rozhovore sa dozviete viac o problémoch samosprávy, ako Hegerova vláda potápa mestá a obce, či Kaliňákov názor na Matovičove krúžkovné.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Jozef Hojlenčík
  2. ZMOS stráca trpezlivosť
  3. ZMOS stráca trpezlivosť
  4. Vladimír Bajan v našom štúdiu.
  5. Matovič trpí spasiteľským komplexom
  6. Eduard Chmelár v štúdiu eReportu.
  7. Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák
  8. Politológ Roman Michelko, štúdio eReport, relácia
  9. Branislav Becík, starosta

„Žažili sme čokoľvek, ale toto sme si ani nepredstavovali,“ sťažujú sa starostovia a primátori miest a obcí Michalovi Kaliňákovi, ústrednému riaditeľovi kancelária Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS). Ten je v súčasnosti jedným z hlavných favoritov volieb predsedu Prešovského samosprávneho kraja. Vláda vraj samosprávam vôbec nepomáha, práve naopak, komplikuje im život.

Je toto normálne?

„Ktorú chorú hlavu môže napadnúť, aby sme dali peniaze na túlavých psov v čase, kedy nemáme na základné veci, ktoré sa týkajú životných situácií ľudí,“ “ konštatuje Kaliňák v exkluzívnom rozhovore pre eReport. „Ak od štátu dlhú dobu potrebujeme záchranné koleso a hodí nám rukávniky, jednoducho nás ide utopiť. Všade naokolo dostávali samosprávy podporu, no my sme dostali pôžičku,“ dodal.

Ekonomický a energetický armagedon

Slovensko si za súčasnej vlády údajne zažíva energetický a ekonomický armagedon, pri čom riešenia aj naďalej neprichádzajú. Samosprávy sa však tému snažili s vládou otvoriť niekoľkokrát, dokonca aj s konkrétnymi návrhmi, ale bez úspechu. Štát nepomohol, domotal samosprávy ako sa dalo a najhoršie na tom je, že my sme dávali konkrétne návrhy.

Motovidlá

To však môže mať veľmi vážne následky, napríklad v oblasti školstva. Ceny energií môžu napríklad opäť poslať deti domov. „Dnes vieme, že začal školský rok a netušíme, kedy sa deti zase budú učiť z domu,“ popísal neistotu samospráv Kaliňák. Zaraďuje sa pri tom medzi ďalších ľudí, ktorí vláde vyčítajú riešenia hádok a samých seba, namiesto riešenia problémov ľudí. „Každý súdny človek musí mať pocit, že v telke pozerá na motovidlá,“ upozorňuje.

Viac o názoroch Michala Kaliňáka sa môžete dozvedieť priamo z videa:

Zdroj: eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kandidát na prešovského župana Kaliňák: Vláda nežije v realite, pozeráme sa na motovidlá!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti