tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Michal Kaliňák počas protestu Za stabilné a zdravé mestá a obce v Banskej Bystrici 16. augusta 2022.
Michal Kaliňák počas protestu Za stabilné a zdravé mestá a obce v Banskej Bystrici 16. augusta 2022. Zdroj: tasr

PRIESKUM Nečakané? Majerský prehral! Ľudia by na poste župana chceli radšej Kaliňáka

V čitateľskej ankete sa v predposledný septembrový deň eReport občanov opýtal, koho by chceli za svojho župana v Prešovskom samosprávnom kraji (PSK). Kandidátov na tento významný post je naozaj mnoho. Vrátane súčasného šéfa kraja Milana Majerského (KDH, Sme rodina, SaS, Za ľudí) ich je dokopy až 10. Ako sa po niekoľkodňovom hlasovaní, ktoré sme na našom portáli spustili večer 29. septembra ukázalo, nie je to šéf kresťanských demokratov, kto by mal vo funkcii pokračovať. Aspoň nie podľa nášho skromného prieskumu. Najväčšie sympatie získal totiž iný kandidát. Skúsený expert na slovenskú samosprávu, Michal Kaliňák, ktorý kandiduje s podporou preferenčne najsilnejšej strany Hlas-SD, druhej najsilnejšej strany Smer-SD, vrátane mimoparlamentných strán SNS a Aliancia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Robert Fico a Igor Matovič.
  2. Michal Kaliňák počas protestu Za stabilné a zdravé mestá a obce v Banskej Bystrici 16. augusta 2022.
  3. Poslanec NR SR a expremér Robert Fico (Smer-SD).
  4. Milan Majerský
  5. Milan Majerský

Milan Majerský líder mimoparlamentnej strany KDH a súčasný šéf PSK je mnohými síce považovaný za najväčšieho favorita župných volieb, minimálne však veľká časť čitateľov eReportu si neželá, aby vo funkcii pokračoval. Občania to potvrdili svojimi hlasmi v ankete, ktorú sme zverejnili pred týždňom.

Kaliňák stavil na podporu lídra parlamentnej opozície

Podľa jej výsledkov by hlasujúci radšej videli na čele kraja Michala Kaliňáka, šéfa Kancelárie Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS)! Po štvrtku (6. 10.) mal kandidát, ktorého podporuje najsilnejšia parlamentná opozičná strana Smer-SD spoločne s neparlamentnými politickými silami Hlas-SD, SNS a Aliancia, o vyše 200 hlasov viac, ako predseda kresťanských demokratov. Aktuálny župan sa pritom spolieha na podporu vládnych strán Sme rodina, Za ľudí a SaS, ktorá sa však odtrhla od koalície iba nedávno. Majerský sa pre takúto podpornú koalíciu rozhodol napriek tomu, že kroky vlády pravidelne ako predseda KDH kritizuje. Aj to je zrejme dôvod, prečo v ankete pomyselný súboj so svojim najväčším vyzývateľom Kaliňákom prehral.

Výsledky hlasovania v ankete portálu eReport, hlasujúci najviac fandia Michalovi Kaliňákovi. – Foto: ereport.sk

Podľa experta na samosprávy štát riadia motovidlá

„Viac ako dvadsať rokov sa venujem samospráve, pre ktorú som tvoril riešenia. Teraz som pripravený ich realizovať,“ odkazuje Kaliňák občanom v súvislosti so svojou kandidatúrou. Sľubuje odbornosť a profesionalitu, spoluprácu a súdržnosť a tiež schopnosť spájať a pomáhať. „Vo svojej dlhoročnej práci pre ZMOS som videl, akým problémom župani, primátori a starostovia čelia, a ja ponúkam aj konkrétne riešenia. Také, ktoré zvýšia kvalitu života a spokojnosť ľudí,“ zdôrazňuje Kaliňák, ktorý často ostro vytkol súčasným vládnym stranám viaceré ich kroky. „Každý súdny človek musí mať pocit, že v telke pozerá na motovidlá,“ aj toto uviedol expert na samopsprávy pre eReport na adresu predstaviteľov Hegerovho kabinetu. Viac si môžete pozrieť v pripojenom videu.

Volebná komisia PSK zaregistrovala desať kandidátov na post prešovského župana. Dvaja kandidáti sú nezávislí, ôsmich nominovali politické strany, hnutia a ich koalície. Pre TASR to uviedol predseda volebnej komisie PSK Richard Jánoš.

Zoznam kandidátov je pomerne rozsiahly

Pripomíname, že o post predsedu sa uchádzajú Michal Biganič (nezávislý), Ján Bync (nezávislý), Ľubomír Goliaš (Hnutie Občan Národ Spravodlivosť), Michal Kaliňák (Hlas-SD, Smer-SD, SNS, Aliancia), Filip Kuffa (Život – národná strana), Milan Majerský (KDH, Sme rodina, SaS, Za ľudí), Milan Mazurek (Republika), Jozef Mihalčin (Srdce – Slovenská národná jednota – strana vlastencov), Patrícia Reváková (Národná koalícia/Nezávislí kandidáti) a Ingrid Tomková (Kotlebovci – ĽSNS).

Oprávnení voliči rozhodnú v jesenných voľbách aj o obsadení 65 poslaneckých mandátov v 13 volebných obvodoch. O poslanecké miesta sa uchádza 493 kandidátov. Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra. Volebná kampaň sa skončí 48 hodín predo dňom volieb.

Zdroj: tv.ereport.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Nečakané? Majerský prehral! Ľudia by na poste župana chceli radšej Kaliňáka

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku