tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Vladimír Pčolinský. Foto: tasr

Ribár očakáva lynč sudcu Stieranku zo strany liberálnych médií za odmietnutie obžaloby na Pčolinského!

Predseda občianskeho združenia Za demokraciu a právny štát Martin Ribár sa zastal sudcu Špecializovaného trestného súdu Rastislava Stieranku, ktorý odmietol obžalobu Lipšicovho Úradu špeciálnej prokuratúry na Vladimíra Pčolinského a vrátil ju prokurátorovi Petrovi Kyselovi z dôvodu zistenia závažných procesných chýb. Sudca si za svoje rozhodnutie podľa neho vyslúži kritiku aj napriek tomu, že na rozdiel od kritizujúcich médií a časti spoločnosti má k dispozícii celý spis ako aj odbornú kvalifikáciu rozhodnúť. Minulosť nám ukazuje, že podobný typ kritiky za rozhodnutia, ktoré sú nepopulárne medzi tzv. mienkotvornými médiami je bežný.

Ribár upozorňuje, že zo zákona má sudca povinnosť „obžalobu odmietnuť a vrátiť prokurátorovi, ak zistí závažné procesné chyby, najmä porušenie práva na obhajobu.“ Teší ho, že sa sudca riadil zákonom. „Teší ma, že sudca Stieranka sa spravoval výlučne zákonom a ´nebál sa´ prezentovať iný pohľad na vec, ako majú ´tie správne´ vybrané médiá a viacerí politici súčasnej vládnej moci. Ako advokát s 20-ročnou praxou v oblasti trestného práva považujem toto rozhodnutie za správne a zákonné,“ konštatuje Ribár cez sociálnu sieť občianskeho združenia.

„Správne“ médiá šíriace „správne“ názory

Skúsený advokát sa zároveň pýta, že či budú niektoré médiá pokračovať v určovaní toho, či je nejaký konkrétny rozsudok správny, alebo nesprávny. Pripomína pri tom, že každý má právo na spravodlivý proces a nie je to závislé od jeho mena, alebo od politickej príslušnosti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. NBÚ - ilustračné foto
  2. Fínska premiérka Sanna Marinová
  3. Robert Fico na snímke z videa.

„Čo všetko sa dozvieme o sudcovi Stierankovi, aby bol vykreslený ako ´zlý´ sudca? Čo všetko budú prezentovať tie ´správne´ médiá a kričať politici, aby Najvyšší súd SR toto rozhodnutie zmenil? (a zrejme ako obvykle bez toho, aby si to rozhodnutie ASPOŇ prečítali?!),“ tvrdo sa pýta Ribár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ribár očakáva lynč sudcu Stieranku zo strany liberálnych médií za odmietnutie obžaloby na Pčolinského!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku