eReport.sk
Na kombosnímke zľava Igor Matovič, Marek Kaňka a Eduard Heger.
Na kombosnímke zľava kamaráti Igor Matovič, Marek Kaňka a Eduard Heger. Foto: tasr

VIDEO Ich človeka obvinili, mal prať špinavé peniaze! Čo na to Matovič a Heger?

K obvineniu generálneho riaditeľa štátnej lotériovej spoločnosti Tipos Mareka Kaňku vo štvrtok zaslal stanovisko aj Úrad vlády SR. Premiér Eduard Heger (OĽANO) nezasahuje do práce orgánov činných v trestnom konaní, počká si na výsledok vyšetrovania a následne sa vyjadrí, uviedla hovorkyňa Ľubica Janíková.

„Keďže Kaňka nie je podriadený predsedovi vlády, premiér nemôže voči nemu konať,“ zdôraznila Janíková. Kaňka nastúpil do funkcie v apríli 2020 v čase, keď bol ministrom financií, pod ktoré Tipos patrí, práve Heger.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava Marián Viskupič a Igor Matovič.
  2. Na kombosnímke zľava Igor Matovič, Marek Kaňka a Eduard Heger.
  3. polícia, NAKA, zásah
  4. Vpravo premiér SR Eduard Heger a vľavo podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (obaja OĽaNO)
  5. Generálny riaditeľ spoločnosti TIPOS Marek Kaňka.
  6. Na kombosnímke zľava Igor Matovič, Marek Kaňka a Eduard Heger.

Minister financií Igor Matovič (OĽANO) dôveruje orgánom činným v trestnom konaní. Minister tak reagoval na obvinenie Kaňku, ktorá patrí pod jeho rezort.

Matovič: Nikoho nechránime

„Platí to, čo sme sľúbili ľuďom pred voľbami, padni komu padni, pred zákonom si musíme byť všetci rovní,“ uviedol Matovič. „Nikoho nechránime a neuznávame politiku našich ľudí,“ dodal.

Šéfa Tiposu obvinila Národná kriminálna polícia (NAKA) spolu s ďalšími 24 osobami a šiestimi firmami pre podozrenie z majetkovej a hospodárskej trestnej činnosti. Obvinenie vo štvrtok potvrdila spoločnosť Tipos s tým, že Kaňka voči nemu podal sťažnosť.

Kaňka obvineniam nerozumie

„Marekovi Kaňkovi bolo vo štvrtok doručené obvinenie, v tejto súvislosti bol vypovedať na polícii. Voči obvineniu podal sťažnosť, keďže obvineniam nerozumie a momentálne ich študuje jeho právny zástupca. Podľa toho následne zváži ďalšie kroky,“ uviedol Tipos.

Policajti NAKA vykonávajú podľa hovorkyne Prezídia Policajného zboru Denisy Bárdyovej od skorých ranných hodín vo viacerých krajoch v rámci Slovenka zaisťovacie úkony. Poznamenala, že pre úkony trestného konania zatiaľ nie je možné k prípadu poskytnúť akékoľvek bližšie informácie.

Erik Kaliňák: Je to dvorný marketér OĽANO

Portál Aktuality.sk informoval, že policajná akcia súvisí s biznisom s pohonnými látkami, daňovými trestnými činmi a s praním špinavých peňazí.

Tipos podľa Smeru-SD opakovane odmietol podať informácie o plate svojho šéfa v zmysle infozákona. Štátna firma upozornila, že nehospodári s verejnými zdrojmi a informácie o zárobku zverejnia členovia predstavenstva v majetkových priznaniach.

Šéf Tiposu Marek Kaňka je podľa podpredsedu strany Smer-SD Erika Kaliňáka dvorný marketér OĽANO, ktorý matovičovcom už 10 rokov pomáha s mediálnymi kampaňami. Okrem toho sa preslávil aj kúpou filtrov na čistenie vody od fínskeho bezdomovca, ktoré vzápätí predal stratenému Grékovi. Ale na také daňové podvody sme si už pri strane OĽANO zvykli,“ povedal vo videu na sociálnej sieti najmladší podpredseda Smeru-SD vlani v októbri.

VIDEO Erik Kaliňák (Smer-SD) pátral po odmene 100 000 eur, ktorú mal dostať šéf Tiposu

Zdroj: yt/smer-sd

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Ich človeka obvinili, mal prať špinavé peniaze! Čo na to Matovič a Heger?

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti