eReport.sk
Na kombosnímke zľava Igor Matovič, Marek Kaňka a Eduard Heger.
Na kombosnímke zľava kamaráti Igor Matovič, Marek Kaňka a Eduard Heger. Foto: tasr

Ďalší útok SaS na OĽANO: Šéfa Tiposu Kaňku by mal minister financií ihneď odvolať!

Šéf národnej lotériovej spoločnosti Tipos Marek Kaňka čelí obvineniu z daňových podvodov spojených s obchodovaním s pohonnými hmotami. Hoci on sám obvineniu NAKA vraj nerozumie, liberáli v tom majú jasno – mal by byť zo svojej funkcie odvolaný!

Koaličná SaS považuje za principiálne, aby bol obvinený Marek Kaňka odvolaný z funkcie generálneho riaditeľa štátnej lotériovej spoločnosti Tipos. Dnes to podľa TASR uviedol hovorca strany Ondrej Šprlák.

Zlé svetlo vrhané na Tipos aj ministerstvo financií

Padni, komu padni, musí byť zásada bez ohľadu na nomináciu. Minister financií preto musí konať a šéfa Tiposu okamžite odvolať. Osobne som očakával, že sa to stane automaticky po obvinení Mareka Kaňku. Zotrvávanie tohto človeka na svojej pozícii určite neprispieva k dôvere občanov voči štátu,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík s tým, že keď presne pred rokom prišlo k obvineniu podpredsedu MH Manažment Andreja Holáka, tak ho odvolal, hoci mu nakoniec bolo obvinenie zrušené.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na kombosnímke zľava Igor Matovič, Marek Kaňka a Eduard Heger.
  2. polícia, NAKA, zásah
  3. Na kombosnímke zľava Igor Matovič, Marek Kaňka a Eduard Heger.

Predseda Výboru Národnej rady SR pre financie a rozpočet Marián Viskupič (SaS) považuje za dôležité, aby ministerstvo financií vyvrátilo akékoľvek pochybnosti. „Obvinenie šéfa Tiposu v súvislosti s daňovými podvodmi vrhá zlé svetlo nielen na samotný Tipos, ale aj na ministerstvo financií,“ dodal Viskupič.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalší útok SaS na OĽANO: Šéfa Tiposu Kaňku by mal minister financií ihneď odvolať!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti