eReport.sk
Na kombosnímke zľava Igor Matovič, Marek Kaňka a Eduard Heger.
Na kombosnímke zľava kamaráti Igor Matovič, Marek Kaňka a Eduard Heger. Foto: tasr

Nečakaný zvrat: Obvinený „generál“ Tiposu Kaňka sám odstúpil z funkcie

Minister financií Igor Matovič generálneho riaditeľa štátnej lotériovej spoločnosti Tipos Mareka Kaňku napriek obvineniu NAKA neodvolal. On sa však rozhodol, že z funkcie odstúpi sám. Vraj dobrovoľne.

Generálny riaditeľ štátnej lotériovej spoločnosti Tipos Marek Kaňka po jeho obvinení Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) z majetkovej a hospodárskej trestnej činnosti odstupuje z funkcie. Kaňka je presvedčený, že vyšetrovanie potvrdí jeho nevinu, no nechce dopustiť zneužívanie situácie politikmi. Kaňka o svojej rezignácii podľa TASR informoval dnes v tlačovom vyhlásení.

Vždy chcel konať čestne a v súlade so zákonom

„Aj keď obvinenie voči mojej osobe považujem za absurdné a som presvedčený, že spravodlivé konanie orgánov činných v trestnom konaní potvrdí moju nevinu, rozhodol som sa odstúpiť z funkcie generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva spoločnosti TIPOS, nakoľko nechcem dopustiť znevažovanie mimoriadnych úspechov, ktoré sa nám v Tipose za ostatné roky podarili,“ uviedol Kaňka. Šéf Tiposu vníma politickú rovinu svojej funkcie a jej zneužívanie v tejto téme.

Aj keď obvinenie voči mojej osobe považujem za absurdné a som presvedčený, že spravodlivé konanie orgánov činných v trestnom konaní potvrdí moju nevinu.

Marek Kaňka, dnes už bývalý generálny riaditeľ štátnej lotériovej spoločnosti Tipos

Kaňka zdôraznil, že k tomuto kroku pristúpil aj napriek tomu, že obvinenie nijako nesúvisí s jeho pôsobením v lotériovej spoločnosti. Šéfa Tiposu obvinila Národná kriminálna agentúra spolu s ďalšími 24 osobami a šiestimi firmami pre podozrenie z majetkovej a hospodárskej trestnej činnosti minulý štvrtok (9. 6.). Kaňka sa chce v nasledujúcich dňoch sústrediť na svoju rodinu, na očistenie svojho mena a na ochranu svojho podnikania.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Robert Kaliňák na snímke z videa
  2. polícia, NAKA, zásah
  3. Na kombosnímke zľava Igor Matovič, Marek Kaňka a Eduard Heger.
  4. Na kombosnímke zľava Igor Matovič, Marek Kaňka a Eduard Heger.

„Už na začiatku podnikania sme si s rodinou a kolegami sľúbili, že budeme vždy konať čestne a v súlade so zákonom. Toho sme sa vždy držali a držať sa aj ďalej budeme. A som presvedčený, že očistenie môjho mena takéto konanie dokáže,“ dodal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nečakaný zvrat: Obvinený „generál“ Tiposu Kaňka sám odstúpil z funkcie

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti